Sjednocování Německa je dlouhodobý proces, říká Merkelová. Ocenila odvahu obyvatel bývalé NDR

Německo za 30 let od svého znovusjednocení vyrovnalo mnohé rozdíly mezi východem a západem, další stále přetrvávají. Dnes to v projevu k poslancům prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.

Angela Merkelová
doporučujeme

"Sjednocování je dlouhodobý proces nejen mezi východem a západem, ale také mezi městy a venkovem a strukturálně slabými a silnými regiony," řekla Merkelová.

Uvedla také, že strukturálně slabé oblasti nejsou jen na východě, ale také na západě země v někdejších uhelných revírech. Dodala, že nynější jednota by nebyla možná, kdyby se o ni svou odvahou a úsilím nezasadili obyvatelé bývalé Německé demokratické republiky (NDR).

Nynější jubileum 30 let od znovusjednocení, které si Německo připomene 3. října, nebude kvůli pandemii nemoci covid-19 možné podle Merkelové oslavit takovým způsobem, jak by si zasloužilo a jak se ještě před rokem plánovalo.

S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci kancléřka varovala, že Německo čekají s nastupujícím podzimem a zimou obtížné měsíce. Zkoušce nečelí jen Němci, ale celý svět, uvedla. Merkelová nicméně zůstává přesvědčená, že lidé se brzy budou moci vrátit ke způsobu života z doby před koronavirovou krizí. "Opět se bude slavit a bude se chodit na stadiony," řekla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce maďarských studentů demonstrovaly v Budapešti

23.10.2020 21:54 Tisíce maďarských studentů dnes demonstrovaly v Budapešti s pochodněmi v rukou proti ztrátě…

Počet lidí nakažených koronavirem ve Francii přesáhl milion

23.10.2020 20:52 Ve Francii se během epidemie nakazilo koronavirem již přes milion lidí. Po Španělsku je to další…

Slovinský premiér Janša podpořil Trumpa, Biden by byl podle něj slabý

23.10.2020 20:28 Slovinský premiér Janez Janša v nadcházejícím volebním klání ve Spojených státech veřejně podpořil…

Europoslanci se shodli na nových pravidlech zemědělských dotací

23.10.2020 20:23 Aktualizováno Po několikadenním hlasování o stovkách pozměňovacích návrhů dnes Evropský parlament schválil svůj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama