Skandál na Maltě. V potech skončila polovina dopravních policistů

Více než polovinu maltských dopravních policistů zadrželi v úterý jejich kolegové z oddělení hospodářské kriminality. Informoval o tom dnes list Times of Malta, podle kterého čelí asi 30 z 50 maltských dopravních policistů podezření, že si v posledních třech letech zapsali "stovky hodin" přesčasů, které nikdy neodpracovali.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Silnice
doporučujeme

Mezi zadrženými jsou podle maltského listu především motorizovaní policisté, ale také velitel dopravní policie. Kromě fingovaných přesčasů čelí část zadržených podezření z toho, že používala palivo určené pro policejní motorky na soukromé účely.

Podle zdroje listu Times of Malta spustila policie krizový plán, jehož cílem je zajistit dostatečný dohled nad dopravou na silnicích středomořského souostroví. Podle agentury Reuters se k plnění svých úkolů narychlo vrátili policisté, kteří u dopravní policie dříve pracovali.

Maltský premiér Robert Abela prohlásil, že je dobře, že se policisté nebojí vyšetřovat i vlastní kolegy. "Potvrzuje to, že máme fungující policii," řekl.

Malta je nejmenší členskou zemí Evropské unie. V posledních letech jí otřásá kauza kolem zavražděné novinářky Daphne Caruanaové Galiziové, která psala o korupci na Maltě. Své funkce se kvůli tomu v lednu vzdal premiér Joseph Muscat, kterého nahradil dvaačtyřicetiletý právník Robert Abela.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portugalský parlament schválil eutanazii a asistovanou sebevraždu

20.02.2020 20:54 Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou…

Summit EU přerušen. Michel chce bilaterální jednání

20.02.2020 20:49 Dnešní mimořádný summit Evropské unie o rozpočtu pro období 2021-2027 předseda Evropské rady…

Slovenský parlament opět funguje, skupina poslanců po dvou dnech ukončila…

20.02.2020 19:33 Aktualizováno Obstrukce části slovenských poslanců, kteří v parlamentu na protest proti projednávání návrhů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama