Školy budou vyučovat o klimatu. Poprvé v této zemi EU

Itálie začne jako první země na světě ve státních školách povinně vyučovat předmět o změnách klimatu. V rozhovoru, o němž dnes informovala agentura Reuters, to řekl italský ministr školství Lorenzo Fioramonti, který patří k nejaktivnějším propagátorům ochrany životního prostředí ve vládě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Je z Hnutí pěti hvězd (M5S) a v září ho opozice kritizovala, když povzbuzoval studenty, aby šli místo do školy na protesty týkající se ochrany klimatu.

V nejnovějším rozhovoru řekl, že všechny státní školy začnou od příštího školního roku vyučovat předmět o změnách klimatu a vyčlení pro něj 33 hodin ročně. Z perspektivy udržitelného rozvoje pak mají být vyučovány i předměty jako zeměpis, matematiky nebo fyzika. "Chci, aby se italský školský systém stal prvním na světě, který postaví do centra všeho, co se ve školách vyučuje, společnost a životní prostředí," řekl 42letý ministr.

Fioramonti se zabývá politickou ekonomií a publikoval několik knih, v nichž se vyslovil pro to, aby se upustilo od používání hrubého domácího produktu jako míry ekonomického úspěchu zemí. Prosazuje rovněž zavedení nových daní z letenek, plastů a sladkých potravin a takto získané peníze chce využít ve školství. Tyto návrhy ale kritizuje opozice s tím, že daňové zatížení Italů je už tak vysoké. Přesto však vláda zapracovala návrh daně z plastů a sladkých nápojů do návrhu rozpočtu pro příští rok.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský velvyslanec si podal Západ. Vadí mu, že se stará o Hongkong

18.11.2019 21:05 Čínský velvyslanec v Londýně dnes obvinil některé země - včetně USA a Británie - z toho, že svými…

Na jihu Francie se zřítil visutý most, auta spadla do řeky. Zahynula dívka

18.11.2019 17:02 Aktualizováno Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko…

Tusk v politice nekončí. Další vlivná funkce v rámci EU ho zřejmě nemine

18.11.2019 15:56 Končící předseda Evropské rady Donald Tusk je jediným kandidátem na funkci předsedy Evropské lidové…

Protesty a oslavy zároveň. Prestižní list překvapilo dění v Česku

18.11.2019 14:51 Češi a Slováci vyšli o víkendu do ulic, aby bránili dědictví takzvané sametové revoluce, od které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama