Školy v Berlíně mohou vyučovat i bez dodržování odstupu

Školy v německém hlavním městě mohou vyučovat i bez dodržování jinak platného nařízení o minimálním odstupu 1,5 metru. Dnes, tedy na začátek školního roku v Berlíně, to oznámil místní správní soud.

Berlín, ilustrační foto
doporučujeme

Obnovení výuky bez zachování všech preventivních opatření proti šíření nového koronaviru se nelíbilo dvojici žaček a jejich rodičům, kteří se z důvodů obav před nákazou obrátili na soud.

V Berlíně je na veřejných místech nutné dodržovat odstup 1,5 metru. Za porušení tohoto pravidla hrozí pokuta až 500 eur (asi 13.100 Kč). Vláda Berlína, který je zároveň jednou z německých spolkových zemí, ale rozhodla, že v zájmu obnovení výuky není nutné na školách odstup dodržovat.

Za metropoli se postavil berlínský správní soud, který ve zrychleném řízení rozhodl už minulý týden v pátek, verdikt ale oznámil až dnes. Soud konstatoval, že výuka na veřejných školách může být efektivní jen v prezenční podobě a z personálních i prostorových důvodů pouze v plné třídní sestavě. "A to je možné, jen když se zřekneme minimálního odstupu," uvedl soud.

V Berlíně dnes začal nový školní rok, který zatím provází řada hygienických opatření. Školáci například na chodbách či na toaletách musejí nosit roušky, ve třídě si je ale mohou sundat. Ve školách je u vstupů k dispozici dezinfekce, pravidelně se větrá a v budovách platí zvláštní režim, aby se přicházející nepotkávali s odcházejícími.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská léková agentura podpořila dexametazon jako léčbu covidu

18.09.2020 16:35 Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) dnes podpořila léčbu pacientů se závažným průběhem…

Slovensko hlásí rekord, 235 infikovaných koronavirem za den

18.09.2020 16:26 Aktualizováno Slovensko ve čtvrtek zaznamenalo rekordní denní přírůstek nových případů koronaviru od propuknutí…

Nizozemsko chce, aby se syrská vláda zodpovídala ze zločinů

18.09.2020 16:20 Nizozemsko zahájilo právní kroky, které mohou Sýrii dovést před Mezinárodní soudní dvůr (ICJ). Chce…

Nizozemsko má další rekord v počtu nakažených, přibylo jich téměř 2000

18.09.2020 16:10 V Nizozemsku už čtvrtý den po sobě padl rekord v počtu nových případů nákazy za jeden den, dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama