Slováci schvalují opatření vlády proti šíření koronaviru, ukazuje průzkum

Více než devět z deseti Slováků považuje za přiměřená omezení, která stát zavedl proti šíření koronaviru. Většina obyvatel Slovenska také očekává, že život se po pandemii vrátí do normálu během půl roku. Vyplývá to z výsledků průzkumu veřejného mínění, které ČTK poskytla agentura Go4insight.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bratislava
doporučujeme

Nejvíce zastánců si získaly zákaz pořádání hromadných kulturních a sportovních akcí, uzavření škol, povinná karanténa pro lidi po příjezdu z ciziny či omezení pohybu přes hranice. Relativně nejvíce kritiků má například uzavření většiny obchodů, ale podíl odpůrců tohoto opatření nepřekročil deset procent. Dvě třetiny obyvatel Slovenska očekávají, že k návratu situace do "normálu" bude stačit šest měsíců.

Více než tři čtvrtiny z 1000 respondentů v průzkumu, který agentura uskutečnila od 17. do 25 března, vyjádřilo obavy, že by se mohly nakazit novým koronavirem.

Téměř všichni dotazovaní začali nosit roušku a tři čtvrtiny obyvatel alespoň občas nosí ochranné rukavice. Většina Slováků přestala nebo výrazně omezila podávání ruky při pozdravu a také si častěji myje ruce. Přibližně 90 procent slovenské populace omezilo cestování a dvě třetiny obyvatel si udělaly zásoby trvanlivých potravin.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo má kolem 100 tisíc případů koronaviru, značně vzrostl počet mrtvých

07.04.2020 08:39 V Německu za minulých 24 hodin přibylo více než 3800 případů koronaviru a země jich nyní má 99.225.…

Francouzi v karanténě: Lékem na depresi je Louis de Funes, píše agentura…

07.04.2020 08:35 Aktualizováno Miliony Francouzů se i přes koronavirovou krizi a karanténu v odpoledních a večerních hodinách…

Nemocnicím v EU dochází léky pro pacienty s covid-19

07.04.2020 06:24 Nemocnicím v Evropské unii v důsledku omezení v obchodu a vytváření nadměrných zásob v členských…

Bulharsko uzavřelo hranice pro cizince vyjma zemí EU

06.04.2020 21:59 Bulharsko dnes ve snaze zabránit šíření epidemie koronaviru uzavřelo hranice pro všechny cizince s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy