Slováci ve volbách vyjádřili touhu po změně, hodnotí Čaputová

Slováci v sobotních parlamentních volbách, které vyhrálo opoziční hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), potvrdili svou touhu po změně. V reakci na výsledky hlasování, jež také znamenají konec 14 let trvající dominance vládní strany Směr-sociální demokracie, to uvedla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Zuzana Čaputová
doporučujeme

"Děkuji všem občanům, kteří se zúčastnili voleb. Svými hlasy potvrdili touhu po změně," napsala Čaputová na sociální síti. Dodala, že je připravena na zahájení politických jednání o vytvoření nové vlády a že další svůj postup v této záležitosti oznámí v pondělí.

Podle ústavy Čaputová jmenuje premiéra. Ještě předtím podle tradice patrně pověří šéfa vítězného hnutí sestavením vlády.

Čaputová byla před loňským zvolením hlavou slovenského státu místopředsedkyní neparlamentní strany Progresivní Slovensko. Tato strana se v sobotních volbách ucházela o hlasy voličů v koalici s další neparlamentní stranou Spolu, liberálně orientované uskupení ale podle statistického úřadu těsně nedosáhlo sedmiprocentního prahu ke vstupu do sněmovny.

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie dnes hlásí dalších 541 obětí covid-19

08.04.2020 21:43 Aktualizováno O 541 úmrtí v nemocničním prostředí narostla dnes oficiální bilance epidemie nemoci covid-19 ve…

Polsko ohlásilo 30 úmrtí na koronavirus během jediného dne

08.04.2020 20:17 V Polsku dnes 30 lidí podlehlo nemoci covid-19, vyvolané koronavirem. Oznámilo to ministerstvo…

Ve Švýcarsku i Rakousku klesá počet nově nakažených, kvůli covid-19 se…

08.04.2020 19:43 Aktualizováno Ve Švýcarsku začíná klesat počet nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Třetí den v řadě…

Brusel dá miliardy eur na boj s koronavirem ve zranitelných zemích

08.04.2020 18:53 Evropská unie část peněz určených na rozvojovou pomoc přesměruje na podporu boje s koronavirem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy