Slovák nevěřil na covid a protestoval, pak se nakazil a zemřel. Jeho syn apeluje na veřejnost

Příběh Slováka Petra nemá šťastný konec. Muž, který nevěřil na covid a účastnil se protestů proti opatřením, se nakonec sám nakazil a s covidem následně zemřel. Zanechal po sobě syna, který teď žádá veřejnost, aby si uvědomila, že nemoc je skutečná a nebezpečná.

Demonstrace, ilustrační foto
doporučujeme

Ještě 17. listopadu se zúčastnil bratislavského protestu proti opatřením, kde většina účastníků neměla roušky. O několik dní později se nakazil a v sobotu zemřel. Věk muže není znám, ale před smrtí byl hospitalizován v nemocnici a napojen na přístroje. Navzdory tomu, že v existenci covidu nevěřil.

"Prosím všechny, kdo nevěří na covid, aby přehodnotili svůj postoj k této nebezpečné nemoci. Můj otec Peter, nevěřící na covid, odpůrce anticovidových opatření a nošení roušek, leží s nemocí na jednotce intenzivní péče na infekčním oddělení v Lučenci," napsal před smrtí svého otce jeho syn Patrik.

Dodal, že Peter se nachází v kritickém stavu a je v umělém spánku, napojený na přístroje. Čtyři dny po zveřejnění příspěvku Peter zemřel. 

Na smutný případ upozornila slovenská policie, která podobně jako Patrik nabádá veřejnost, aby situaci brala vážně. "Pokud vám budou vaši známí či příbuzní ukazovat statusy konspirátorů o tom, že na protestech se určitě nemohl nikdo nakazit a pandemie je výmysl, ukažte mu tento status," napsali slovenští policisté.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočník v německém Frankfurtu nožem zranil několik lidí

26.01.2021 22:06 Aktualizováno V úterý dopoledne došlo v německém Frankfurtu nad Mohanem k útoku, při kterém bylo zraněno několik…

V pondělí téměř 7000 nakažených. Skóre PES kleslo

26.01.2021 21:52 Aktualizováno Denní počet nových případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání dál klesá. V pondělí jich…

Cestou z krize je vakcína proti koronaviru, řekla Merkelová

26.01.2021 18:40 Jedinou cestou z nynější krize je vakcína proti covidu-19, zásadní je přitom spolupráce na její…

Čech v Německu čelí obžalobě za to, že větvemi ohrožoval dopravu

26.01.2021 18:33 Až 15 let za mřížemi hrozí v Německu Čechovi, který podle vyšetřovatelů několik roků dával na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama