Slovenská média o Gottovi: Jeho popularita převyšovala moc všech komunistů

Zemřel československý popový král, největší hlas Česka, fenomenální zpěvák, píší slovenská média v reakci na dnešní zprávu o úmrtí Karla Gotta. Informaci o smrti zpěváka, který v polovině září oznámil, že trpí akutní leukémií, zaznamenaly všechny přední slovenské listy i zpravodajské portály. Gott během své dlouhé kariéry vystupoval i na Slovensku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Gott, Karel
doporučujeme

"Davy ho milovaly před sametovou revolucí, milovaly ho i po ní. I proto byl každoročně v anketě vyhlašován nejlepším zpěvákem. Mělo Česko ve své historii větší talent? Těžko," uvedl list Sme.

V rozsáhlém nekrologu deník také napsal, že zpěvák měl vlažný postoj ke komunistickému režimu v někdejším Československu. "Zlatý slavík Gott sice přistupoval ke kompromisům, ale jeho hlasu se režim bál. Jeho popularita totiž výrazně převyšovala moc všech komunistů dohromady," dodal deník.

Podle Sme vzácnou profesionalitu Gotta, kterému bylo dříve diagnostikováno nádorové onemocnění mízních uzlin, nenarušila ani jeho nemoc.

"Byl nejznámější popovou hvězdou, která vzešla z Československa. Jeho kariéra přesáhla šest dekád na scéně; prodal miliony nahrávek doma i v zahraničí, zvláště v Německu," napsal list Denník N, který Gotta označil za československého popového krále.

Podle portálu Aktuality.sk byl Gott jedním z nejúspěšnějších československých a českých umělců, kterému se podařilo prorazit i v zahraničí.

Veřejnoprávní Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) po oznámení Gottova úmrtí zařadil na svém hlavním rozhlasovém kanálu jednu ze zpěvákových písní a pak část vysílání věnoval Gottově životu a kariéře. RTVS rovněž odvysílá muzikál Kdyby tisíc klarinetů, ve kterém Gott hrál. Zpěvákovi věnuje i další pořady na svých rozhlasových a televizních kanálech.

Gott byl populární na Slovensku, kde v roce 1966 vyhrál první ročník Bratislavské lyry s písní Mám rozprávkový dom, kterou zpíval slovensky.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aféra Gorila opět straší Slovensko, unikla skandální nahrávka o korupci

14.10.2019 12:19 Bývalý slovenský generální prokurátor Dobroslav Trnka se spolu s dalšími dvěma osobami pokusil…

Polská vládnoucí strana PiS převálcovala konkurenci, v sejmu budou i…

14.10.2019 12:00 Aktualizováno Po sečtení asi 91 procent hlasů odevzdaných v nedělních parlamentních volbách v Polsku má vládnoucí…

Španělský soud přísně potrestal katalánské politiky. Barbarství, soptí…

14.10.2019 11:54 Aktualizováno Španělský nejvyšší soud dnes vynesl vysoké tresty vězení pro katalánské politiky za neústavní…

Razie po teroru v Paříži: Policie zatkla pět lidí včetně kontroverzního…

14.10.2019 10:47 Policie dnes u Paříže zadržela pět lidí z okolí pachatele útoku nožem na policejní prefektuře ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama