Slovenská vláda navrhla odvolání stíhaného šéfa tajné služby SIS

Slovenská vláda dnes schválila návrh na odvolání šéfa civilní tajné služby SIS Vladimíra Pčolinského, kterého po obvinění z korupce poslal soud o uplynulém víkendu do vazby. Podle zákona ředitele SIS jmenuje a odvolává hlava státu. Prezidentka Zuzana Čaputová už po jeho zadržení policií postavila Pčolinského mimo službu.

Národná rada Slovenskej republiky
doporučujeme

O své odvolání Pčolinský sám dopisem požádal premiéra Igora Matoviče. Advokátka Pčolinského o víkendu uvedla, že její klient obvinění považuje za snahu o diskreditaci své osoby a chce se stáhnout z veřejného života. Proti rozhodnutí soudu první instance o vazebním stíhání podal stížnost, kterou projedná nejvyšší soud. Na verdikt Pčolinský čeká ve vazbě.

Končící šéf SIS se této funkce ujal loni v dubnu za nynější vlády, která mezi své hlavní cíle zařadila boj proti korupci.

Pčolinský podle médií čelí obvinění, že společně s bývalým náměstkem SIS Borisem Beňou přijal od stíhaného podnikatele Zoroslava Kollára úplatek ve výši 40.000 eur (přes milion korun) za to, že tajná služba nebude Kollára dále odposlouchávat a nebude se zabývat jeho osobou. Proti Pčolinskému svědčí i Beňa, který je od loňského prosince ve vazbě kvůli jiné kauze.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron má podle průzkumu největší šance na výhru ve volbách v roce 2022

11.04.2021 15:34 Rok před prvním kolem prezidentských voleb ve Francii všechny scénáře slibují postup do druhého…

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Heger

11.04.2021 15:11 Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s…

Důchodce na severu Itálie zastřelil čtyři lidi

11.04.2021 13:00 Penzista zastřelil svou ženu, postiženého syna a manželský pár ze sousedství v širší aglomeraci…

ONLINE: Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po…

11.04.2021 11:06 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama