Slovenské nemocnice hlásí rekordní počet pacientů s koronavirem

Nemocnice na Slovensku hlásily na o víkendu rekordních více než 3200 hospitalizovaných s koronavirem. Vyplývá to z dnešních informací národního centra zdravotnických informací. V nemocnicích se tak zatím neprojevil nedávný pokles počtu nově potvrzených případů infekce koronavirem. I na počtu pacientů s koronavirem v nemocnicích závisí podle schváleného harmonogramu uvolňování karanténních omezení.

Nemocnice, ilustrační foto
doporučujeme

Z 3228 hospitalizovaných s koronavirem na Slovensku potřebovalo podporu umělé plicní ventilace 315 lidí a dalších 263 pacientů bylo umístěno na jednotkách intenzivní péče. Kvůli přibývajícím pacientům s koronavirem musely nemocnice na Slovensku vyčlenit pro tuto skupinu hospitalizovaných další lůžka.

Snížení náporu na zdravotnická zařízení si slovenské ministerstvo zdravotnictví slibuje od plošného testování obyvatel na koronavirus, které začalo v zemi minulý týden a které potrvá do úterý. Za prvních šest dnů se ho na pětimilionovém Slovensku zúčastnilo 1,8 milionu lidí. Od nadcházející středy pak jen lidé s potvrzením o negativním výsledku testu na koronavirus budou moci využívat některé výjimky z platného zákazu vycházení, například k cestě do práce či kvůli pobytu v přírodě.

Takzvaný covid automat, na jehož základě by se od února měla uplatňovat karanténní opatření, předpokládá výraznější uvolňování omezení po poklesu počtu hospitalizovaných pod hranici 2500 pacientů a také po úbytku nových potvrzených případů infekce.

Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí minulý týden řekl, že od začátku února by mohly znovu otevřít mateřské školy a pro část žáků i základní a střední školy, pokud se epidemická situace nezhorší. Země by se z nejhoršího černého stupně covid automatu mohla na sedmidílné škále posunout o jeden stupeň níže.

Covidu-19 na Slovensku dosud podlehlo 4068 lidí, počty úmrtí se začaly v zemi výrazněji zvyšovat loni na podzim.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Rok s koronavirem. Přes milion nakažených Čechů, lidé se probouzí…

01.03.2021 19:44 Aktualizováno Dnes je to přesně rok, co testy v Česku potvrdily první tři případy nového typu koronaviru. Nákazu…

Slovensko získalo ruskou vakcínu Sputnik V, potvrdil premiér

01.03.2021 19:28 Aktualizováno Slovensko získalo ruskou vakcínu Sputnik V proti koronaviru. První zásilku z objednaných celkově…

Sarkozy je vinen z korupce. Jde do vězení

01.03.2021 18:52 Aktualizováno Pařížský soud dnes uznal francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a…

Petříček a další středoevropští ministři jsou pro vakcinační pasy EU

01.03.2021 18:39 Ministři zahraničí Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Slovinska podporují projekt evropských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama