Slovenskem otřásla brutální vražda umučené učitelky. Ženy se bojí vycházet

Slovensko šokovala brutální vražda, k níž došlo před několika dny v Bratislavě. Vrah mučil a nelidsky zabil 34letou učitelku. Pomoci ji nedokázali ani lékaři a na následky těžkých zranění zemřela. Ženy se nyní bojí vycházet, protože vrah je stále na svobodě.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Viola Macáková
doporučujeme

Mladá žena byla nalezena 11. listopadu v bratislavském přístavu. V té době ještě žila, její stav byl ale natolik vážný, že během převozu do nemocnice zemřela.

Příčinou smrti byla těžká zranění, která jí způsobil zatím neznámý pachatel. Žena byla podchlazená, pitva následně ukázala, že žena identifikována jako Viola Macáková si před smrtí prošla hotovým peklem.

Na jejím těle našli lékaři množství modřin po úderech, zlomený obratel, vážná zranění v oblasti novou a roztržený anální otvor. Podle výsledků pitvy přežila Viola před smrtí nepředstavitelná muka.

Policie se ke smrti ženy poprvé vyjádřila v úterý, tedy více než týden po jejím nálezu. Podle slovenského serveru Na Stope se ji nedařilo kriminalistům několik dní identifikovat. 

"Zajímavostí je, že oběť brutálního násilníka byla v márnici od pondělí minulého týdne evidována jako neznámá žena XY. Policisté několik dní neznali jméno ženy přesto, že její podobizna už svítila mezi pohřešovanými lidmi v policejní databázi. Rodina Violy Macákové ze Sniny její nezvěstnost nahlásila na obvodním oddělení i s tím, že žije a pracuje v Bratislavě," píše server.

"Až po třech dnech tápání zazvonil na policii v Bratislavě telefon, ve kterém se ozval člověk ze Sniny. S otázkou, zda žena v márnici není nezvěstná Viola, začali policisté totožnost oběti prověřovat. Aktuálně si případ od svých kolegů z Okresního ředitelství Bratislava II. převzali kriminalisté z Krajského policejního ředitelství v Bratislavě," dodal.

Policie ale tvrdí něco jiného. "Po skonu nalezené ženy bylo prioritou zjistit její identitu. Jelikož neměla u sebe žádné identifikační doklady, byl tento proces značně ztížen. Přesto již následujícího dne, (což je pro podobné případy značně krátká doba), byla žena identifikována. Mezitím policisté a další odborníci zkoumali, jaké typy zranění žena utrpěla, co jí je mohlo způsobit, jak se na místě nálezu vyskytla, a další podobné informace a úkony," tvrdí policie na sociální síti.

"O tomto případu jsme neinformovali i z hlediska vyšetřovací taktiky, kterou nebudeme detailně rozvádět. Není asi nutné rozepisovat, že pachatelé všech druhů trestné činnosti aktivně sledují média a sociální sítě, a takto získané informace se snaží využít k tomu, aby před policií unikali, zametali stopy a nebyli nikdy zadrženi. Chápeme část veřejnosti, která očekává více informací o tak závažném trestném činu, avšak i my žádáme pochopení - pokud toho zveřejníme více a díky tomu nikdy pachatele nechytíme, budeme ještě pod větší palbou kritiky než v současnosti," dodali.

Kdo je vrahem zatím nikdo neví, na sociálních sítích se ale množí výzvy,které upozorňují ženy, aby byly obezřetné. Některé z nich se netají tím, že se bojí samy vycházet. Podle policie to je ale zbytečné.

"Získané poznatky jednoznačně neprokázaly přítomnost hrozby, tedy aktivitu recidivisty nebo sériového pachatele. Z tohoto důvodu nebylo nezbytné okamžitě informovat či varovat veřejnost a šířit dezinformace ústící do masové paniky a strachu. Policie tu je pro bezpečnost občanů a její příslušníci jsou těmi posledními, kteří by si přáli další podobný trestný čin stejného pachatele. Proto je jejich rozhodnutí nevyvolávat zbytečnou hysterii postavené na racionálním základě," uvedli policisté na sociální síti.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amazon může kvůli vývoji sbírat data z britského zdravotnictví

08.12.2019 22:36 Americká společnost Amazon získala přístup ke studnici dat shromažďovaných britským systémem státní…

Co s migrací? Zasedli ministři zahraničí V4 a Beneluxu

08.12.2019 21:57 O hlavních výzvách pro budoucnost Evropské unie jednají dnes v Bruselu ministři zahraničí…

Johnson zvažuje kontroly mezi Severním Irskem a Velkou Británií

08.12.2019 20:38 Předvolební boj v Británii směřuje do finiše a premiér Boris Johnson i přes značné vedení v…

Německá policie zatkla kvůli smrti hasiče dva mladíky

08.12.2019 20:30 Německá policie zatkla dva mladíky v souvislosti s pouličním konfliktem ve městě Augsburg, který v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama