Slovensko bude mít v ČR nového velvyslance. Weiss po sedmi letech skončí, píše tisk

Slovenská vláda v rámci změn na některých velvyslaneckých postech vymění i svého ambasadora v Praze. Podle informací Denníku N skončí v Praze dosavadní velvyslanec Peter Weiss blízký straně Směr-sociální demokracie, nahradit by jej měl zkušený diplomat Rastislav Káčer.

Peter Weiss (autor: David Sedlecký)
doporučujeme

Denník připomněl, že Weiss ve funkci dlouho přesluhoval, namísto obvyklých čtyř let zůstal v Praze let sedm. V roce 2013 ho jmenoval tehdejší prezident Ivan Gašparovič a Weiss, který byl předtím velvyslancem v Budapešti, odešel do Česka rovnou z Maďarska, aniž se mezi tím na čas vrátil na ministerstvo zahraničí.

Zkušený slovenský diplomat Rastislav Káčer dosud zastupoval Bratislavu jako velvyslanec v Maďarsku. Dříve také pět let působil jako slovenský velvyslanec v USA. Zkušenosti má též z centrály NATO v Bruselu, jako státní tajemník na ministerstvu obrany ostatně odpovídal za slovenský vstup do aliance. Je vnímán jako odborník na transatlantické vztahy a obrannou a bezpečnostní problematiku.

Slovenský list také píše, že ministerstvo zahraničí plánuje změny na nejdůležitějších velvyslaneckých postech - kromě Prahy též v USA, Británii, Rusku a při NATO. Jde o jednu z největších výměn za poslední roky a na pořad má přijít v říjnu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko varuje před cestami do Chorvatska, nákaza covid-19 se šíří…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem vydalo dnes Rakousko nejvyšší stupeň varování…

Evropské země kvůli covidu opět omezují cestování, počty nakažených rostou

14.08.2020 21:09 Některé země za poslední den zaznamenaly rekordní nárůst počtů nakažených koronavirem - Rakousko,…

EU zavede sankce vůči Bělorusku

14.08.2020 20:43 Ministři zahraničí Evropské unie se dnes na mimořádné videokonferenci dohodli na tom, že…

Počty nakažených rostou i v Itálii, za den skoro 600 nemocných

14.08.2020 19:43 V Itálii v posledních dnech opět rostou počty nově odhalených případů nákazy koronavirem, za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama