Slovensko dnes zřejmě zařadí Českou republiku mezi rizikové země

Slovenský ústřední krizový štáb dnes kvůli šíření koronaviru bude rozhodovat o zařazení České republiky mezi rizikové země a o uzavření hranic s Ukrajinou. Úřady uvedené kroky zvažují s ohledem na vysoké denní přírůstky infikovaných v obou sousedních zemích.

Hranice České republiky
doporučujeme

V Česku, které dnes na seznam rizikových zemí zařadí také Švýcarsko, během soboty přibylo rekordních 1541 potvrzených případů nákazy.

Další opatření s cílem zpomalit šíření koronaviru se ale chystají rovněž v samém Slovensku. I tam v poslední době výrazně přibylo množství případů nákazy potvrzovaných každý den testy.

Tempo šíření nového koronaviru SARS-CoV-2 je však vysoké i v dalších zemích, a to v Evropě, ale i jinde ve světě. Tomuto tématu se budou odpoledne věnovat na pravidelné tiskové konferenci představitelé Světové zdravotnické organizace.

S určitými obavami se očekává dnešní začátek školního roku ve většině Itálie, v Řecku a ve španělském regionu Katalánsko, tedy v zemích, kde infikovaných v poslední době rychle přibývá. Školní rok jako v poslední německé spolkové zemi začíná také v Bádensku-Württembersku.

Těžkou hlavu ze zvyšování každodenního přírůstku nakažených má mimo jiné i britská vláda. Ministerský předseda Boris Johnson proto už ve středu oznámil, že od pondělí začne v Anglii platit takzvané "pravidlo šesti", to znamená, že se bude moci scházet nanejvýš šest osob.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Hranice Běloruska a Litvy je přes Lukašenkovy hrozby dál otevřená

19.09.2020 12:57 Hrozba běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že zvažuje zavřít hranic s Litvou a Polskem se…

Navalnyj na instagramu popisuje svůj stav, prošel se po schodech

19.09.2020 12:25 Zdravotní stav ruského opozičního politika Alexeje Navalného se dál zlepšuje, i když pomalu. Přední…

Koronavirus: Počet nakažených v Německu mírně vzrostl, nový rekord hlásí…

19.09.2020 12:06 Aktualizováno V Německu dnes pokračoval mírný růst v počtech nových nákaz koronavirem, když místní Institut…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama