Slovensko hlásí rekordní počet úmrtí koronavirových pacientů

Na Slovensku za poslední den zemřelo 112 pacientů nakažených koronavirem, což je nejvíce od začátku nynější pandemie. Země, která má ve srovnání s Českem přibližně poloviční počet obyvatel, hlásí 4965 nových případů nákazy z PCR testů. Pozitivních bylo více než 30 procent odebraných vzorků. České laboratoře poslední den loňského roku odhalily 13.274 nových případů koronaviru, přičemž pozitivní byla rekordní polovina testů.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na Slovensku ode dneška až do 24. ledna platí kvůli šíření nákazy tvrdé restrikce. Lidé se nesmějí navštěvovat a pokud to není nezbytně nutné, nemají se s nikým stýkat. Zakázáno je cestovat mezi jednotlivými okresy a zavřít musela i lyžařská střediska. Na sjezdovky se nesmí chodit ani sáňkovat, zákaz vstupu na ně platí i pro vyznavače skialpinismu. Hotely nesmějí přijímat nové hosty; ti, kteří v nich už jsou, mohou zůstat, pobyt ale nelze prodloužit.

Premiér Igor Matovič dnes informoval, že zdravotníci z nemocničních covidových oddělení budou ode dneška dostávat sedmieurový (asi 183 korun) příplatek za odpracovanou hodinu. Ten se bude vyplácet do doby, než počet pacientů s koronavirem ve všech slovenských nemocnicích neklesne pod tisíc. Doposud dostávali prémii 0,7 eura za hodinu.

Celkem se na Slovensku koronavirem dosud nakazilo přes 184.500 lidí, 2250 z nich zemřelo. V Česku bylo podle webu ministerstva zdrabvotnictví k dnešnímu dni potvrzeno 732.022 případů a 11.711 úmrtí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Koronavirus má v USA víc obětí než druhá světová. Reprodukční…

21.01.2021 15:07 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává druhý den na 73 bodech. Více než týden se tak drží ve…

Merkelová hájí karanténní opatření, jsou kvůli mutacím nezbytná

21.01.2021 13:21 Aktualizováno Jako nezbytné dnes německá kancléřka Angela Merkelová obhajovala zpřísnění karanténních opatření v…

EU i Německo jsou připraveny jednat s Bidenem, míní Merkelová

21.01.2021 12:14 Německo i Evropská unie jsou připraveny jednat s vládou nového amerického prezidenta Joea Bidena.…

Šéf RKI: Karanténa je jediné opatření, než bude populace očkovaná

21.01.2021 11:48 Karanténa je jediným opatřením, které proti šíření koronaviru máme, než bude naočkována dostatečná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama