Slovensko má 75 nově nakažených, nejvíc od konce dubna. Ohnisko je na jihu země

Na Slovensku za posledních 24 hodin přibylo 75 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší denní nárůst od konce dubna. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví. Zásadní podíl na nárůstu má podle slovenských médií rozšíření viru v jedné z firem v okrese Galanta na jihu země.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Celkový počet pozitivně testovaných na Slovensku podle ministerstva stoupl na 2690 a země tak stále patří v Evropě k méně zasaženým.

Více než dvě desítky případů v okrese Galanta ležícím východně od Bratislavy souvisejí podle SME s jednou z firem v obci Sládkovičovo. Firma po výskytu prvního prokázaného případu sáhla k hromadnému testování zaměstnanců, které stále pokračuje. Hygienici podle listu doporučili zakázat všechny hromadné akce v tomto městě s přibližně 5000 obyvateli.

Aktuální denní nárůst je na Slovensku nejvyšší od 22. dubna, kdy přibylo osm desítek nakažených. Celkově již laboratoře vyhodnotily téměř čtvrt milionu testů, pozitivní bylo mírně přes jedno procento výsledků.

Počet případů nákazy na Slovensku roste od června v souvislosti s uvolněním protikoronavirových opatření. Ministerstvo zdravotnictví nicméně zatím žádná zvláštní opatření neplánuje. V nemocnicích je s covidem-19 v současnosti 58 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Páteční útok v Paříži asi souvisel s karikaturami Mohameda

26.09.2020 17:45 Aktualizováno Páteční útok v Paříži, při němž útočník pobodal dva lidi nedaleko někdejšího sídla redakce…

Polské vládní strany prozatím zažehnaly krizi podpisem koaliční smlouvy

26.09.2020 16:24 Tři strany polské koaliční vlády podepsaly dnes novou koaliční smlouvu, a prozatím tak překonaly…

Slovensko hlásí rekordních 552 nakažených za den

26.09.2020 13:16 Na Slovensku se koronavirus za den prokázal u rekordních 552 lidí, informují slovenská média s…

Španělská policie má pohotovost, očekává protesty v ulicích

26.09.2020 12:38 Policie ve španělském autonomním regionu Katalánsko má v těchto dnech pohotovost v očekávání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama