Slovensko má přes 100 tisíc potvrzených případů covidu, plošné testování se nezopakuje

Počet potvrzených případů koronaviru prostřednictvím laboratorních PCR testů na pětimilionovém Slovensku překročil hranici 100.000. Většina z 101.257 infikovaných se mezitím vyléčila, nyní má země 44.130 aktivních případů nákazy. Onemocnění covid-19 podlehlo v zemi pod Tatrami od propuknutí pandemie 749 lidí.

Proticovidová opatření na Slovensku
doporučujeme

Informovalo o tom dnes slovenské ministerstvo zdravotnictví. Další tisíce infikovaných odhalily na Slovensku méně přesné antigenní testy, které země dříve využila i při plošném otestování obyvatel.

Ve středu na Slovensku přibylo na základě PCR testů 1953 infikovaných. To je nejvyšší denní přírůstek za poslední dva týdny. Nejvíce infikovaných během jednoho dne, a to 3363 případů, laboratoře na Slovensku potvrdily v závěru října, kdy bylo provedeno více laboratorních testů než v těchto dnech.

Slovensko po plošném otestování obyvatel na koronavirus, které se uskutečnilo na přelomu října a listopadu, zřídilo po celé zemi odběrová místa, kde se obyvatelé mohou nechat bezplatně vyšetřit na koronavirus. Zdravotníci k tomu využívají antigenní testy, které jsou sice méně přesné než laboratorní PCR testy, umožňují ale poměrně rychle zjistit výsledek.

Slovensko zatím nezopakuje plošné testování všech obyvatel země na koronavirus, jak původně plánoval premiér Igor Matovič. Proti tomu se dříve v tomto týdnu postavila část koalice a také odborníci. Matovič zase nastínil možnost testování žáků přímo na školách, aby se žáci druhého stupně základních škol a také středních škol mohli vrátit do tříd 7. prosince.

Tyto skupiny žáků přešly na distanční formu výuky v posledním říjnovém týdnu v rámci zpřísnění karanténních opatření. Mateřské školy a školy pro žáky prvního stupně zůstaly na Slovensku v provozu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Koronavirus má v USA víc obětí než druhá světová. Reprodukční…

21.01.2021 15:07 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává druhý den na 73 bodech. Více než týden se tak drží ve…

Merkelová hájí karanténní opatření, jsou kvůli mutacím nezbytná

21.01.2021 13:21 Aktualizováno Jako nezbytné dnes německá kancléřka Angela Merkelová obhajovala zpřísnění karanténních opatření v…

EU i Německo jsou připraveny jednat s Bidenem, míní Merkelová

21.01.2021 12:14 Německo i Evropská unie jsou připraveny jednat s vládou nového amerického prezidenta Joea Bidena.…

Šéf RKI: Karanténa je jediné opatření, než bude populace očkovaná

21.01.2021 11:48 Karanténa je jediným opatřením, které proti šíření koronaviru máme, než bude naočkována dostatečná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama