Slovensko má rekordní počet hospitalizovaných s koronavirem

Slovensko před zpřísněním zákazu vycházení, který s několika výjimkami začne kvůli šíření koronavirové infekce platit ve středu, zaznamenalo nový rekord v počtu hospitalizovaných v souvislosti s covidem-19. V nemocnicích bylo v pondělí 4042 pacientů s potvrzeným covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění, informovalo dnes slovenské ministerstvo zdravotnictví. Země zaznamenala dalších 118 úmrtí na covid-19, což je nejvyšší denní přírůstek od první poloviny února.

Nemocnice, ilustrační foto
doporučujeme

Na jednotkách intenzivní péče bylo na Slovensku umístěno 316 infikovaných pacientů, podporu umělé plicní ventilace potřebuje 376 osob. Podle materiálu ministerstva v úvodu týdne měly nemocnice volných už jen 36 lůžek pro pacienty s covidem-19 v nejvážnějším stavu.

Situace ve slovenských nemocnicích, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem personálu, se nelepší navzdory omezení volného pohybu a dalších opatření, které byly postupně zavedeny od konce loňska. Od středy tak v zemi zase začne platit zákaz vycházení večer a částečně v noci, který se ale nebude vztahovat například na cesty do práce.

Slovensko ještě v únoru požádalo ostatní členské země EU o pomoc při zvládání druhé vlny koronavirové nákazy, v níž se v přírůstku úmrtí dostalo v přepočtu na obyvatele na první místo na světě. Minulý týden přijelo na Slovensko pomáhat z Rumunska pět lékařů a osm zdravotních sester. Polsko a Německo zase nabídly vyčlenit na svých jednotkách intenzivní péče shodně deset lůžek pro pacienty ze Slovenska.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po 254 dnech…

11.04.2021 22:00 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Macron má podle průzkumu největší šance na výhru ve volbách v roce 2022

11.04.2021 15:34 Rok před prvním kolem prezidentských voleb ve Francii všechny scénáře slibují postup do druhého…

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Heger

11.04.2021 15:11 Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s…

Důchodce na severu Itálie zastřelil čtyři lidi

11.04.2021 13:00 Penzista zastřelil svou ženu, postiženého syna a manželský pár ze sousedství v širší aglomeraci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama