Slovensko patrně začne testovat cestující na hranicích, některé přechody se mají zavřít

Slovensko patrně 2. listopadu začne na hranicích se sousedními zeměmi testovat cestující na koronavirus. Novinářům to dnes řekl ministr obrany Jaroslav Naď. Ministr vnitra Roman Mikulec doplnil, že úřady ještě musejí rozhodnout například o tom, zda zůstanou otevřené všechny hraniční přechody.

Ilustrační foto
doporučujeme

Například při cestách z Česka na Slovensko musejí již nyní lidé mít až na výjimky negativní výsledek testu na koronavirus, aby se v zemi pod Tatrami vyhnuli karanténě.

"Budou testováni všichni lidé, kteří budou projíždět hranice," uvedl Naď. Vláda podle něj předběžně počítá s tím, že testy by platily dva týdny.

Testování cestujících na hranicích by tak následovalo po prvním kole plošného otestování obyvatel Slovenska na koronavirus, na které Bratislava již zakoupila takzvané antigenové testy. Ty umožňují zjistit výsledek již během zhruba půl hodiny.

Podle Nadě test na hranicích nebudou muset podstoupit lidé, kteří se zúčastní zmíněného plošného testování obyvatel nebo budou mít výsledek testu, který absolvovali jinde.

Test na koronavirus je už v současnosti podmínkou pro to, aby cestující při cestách na Slovensko z takzvaných rizikových zemí nemuseli nastoupit do karantény. Českou republiku zařadila Bratislava mezi rizikové státy na svém koronavirovém seznamu 18. září. Zmíněné omezení se při cestování z ČR na Slovensko nevztahuje například na řidiče nákladní a autobusové dopravy, piloty a posádky letadel či vlaků, dále na jiné vybrané profese včetně zdravotníků, na pendlery dojíždějící v blízkosti hranice za prací, na studenty, umělce či členy sportovních klubů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

David namísto Dory. Německo se vrací k hláskování z časů před nástupem…

04.12.2020 09:12 Německo upustí od používání hláskovací tabulky, kterou zavedli po nástupu diktátora Adolfa Hitlera…

V Německu přibylo 23 449 nakažených koronavirem, zemřelo dalších 432 lidí

04.12.2020 08:18 V Německu za poslední den přibylo 23.449 nově potvrzených případů infekce koronavirem. To je o 643…

Francouzský chirurg dostal 15 let vězení, dle soudu zneužíval nezletilé…

04.12.2020 07:33 Francouzský soud ve čtvrtek poslal na patnáct let do vězení bývalého chirurga Joëla Le Scouarneka…

Autoritářská symbióza? Prestižní deník kritizuje polskou církev a vládu

04.12.2020 00:01 NÁZOR – Během pěti let, kdy je v Polsku u moci strana Právo a spravedlnost (PiS), se linie mezi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama