Slovensko postihly lokální záplavy, desítky lidí musely být evakuovány

Slovensko po vydatném dešti postihly lokální záplavy. Hasiči na východě země evakuovali z domovů několik desítek lidí. Pro některé regiony nadále platí nejvyšší stupeň výstrahy před deštěm.

Ilustrační foto
doporučujeme

Mluvčí hasičů Zuzana Farkasová ČTK informovala, že profesionální a dobrovolní hasiči přistoupili k evakuaci obyvatel několika rodinných a bytových domů ve městě Krompachy. Již v úterý tam sice osadili protipovodňové zábrany, voda se ale dostala až k obydlím. Podle Farkasové 15 obyvatel odmítlo opustit své příbytky.

Záplavy postihly i další oblasti. Evakuaci ohlásili hasiči také pro jednu z chatových osad u Košic. Hasiči od úterý pomáhali hlavně na severním a východním Slovensku, a to také při odčerpávání vody ze zatopených ulic, podchodů a sklepů rodinných domů.

Pro část východního Slovenska platí nejvyšší výstraha před deštěm. Meteorologové také vydali upozornění nejvyššího stupně před vzestupem hladiny řek v několika oblastech po celé zemi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok u kostela v Nice: Terorista ženě uřízl hlavu, mrtvých je více

29.10.2020 22:04 Aktualizováno Útočník s nožem při útoku v kostele v jihofrancouzském přímořském městě Nice uřízl hlavu ženě a…

Itálie má skoro 27 tisíc nových případů nákazy, rekord hlásí také Španělsko

29.10.2020 20:23 Aktualizováno V Itálii přibylo za poslední den na 26.831 lidí nakažených koronavirem, nejvíc od začátku epidemie.…

Francie přitvrdila. Lidé smí od pátku jen do školy a do práce

29.10.2020 20:10 Francie dnes ohlásila 47.637 nových případů nákazy koronavirem za posledních 24 hodin, ve středu to…

Lídři zemí EU probírají další spolupráci při boji proti covidu-19

29.10.2020 19:22 O další koordinaci boje proti rychle se šířící koronavirové nákaze jednají dnes večer na dálku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama