Slovensko přijme tisíce uprchlíků? Ficova strana varuje před Kiskou, vypustila VIDEO

Na Slovensku loni požádalo o azyl více lidí než v předchozím roce, celkový počet žadatelů ale zůstal na nízké úrovni. Vyplývá to z údajů slovenského ministerstva vnitra. Téma migrace zasáhlo i do kampaně před únorovými parlamentními volbami. Žádost o udělení azylu na pětimilionovém Slovensku loni podalo 232 lidí. To sice představuje meziročně nárůst o téměř třetinu, zároveň je to jeden z nejnižších počtů od vzniku státu v roce 1993.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Andrej Kiska
doporučujeme

Slovenské úřady loni udělily azyl jen devíti žadatelům. V roce 2018 vyhověly pouze pěti žádostem, což byl nejnižší počet v novodobé historii země.

Slovensko nečelilo náporu uprchlíků ani během vrcholící migrační krize v EU v roce 2015. Téma migrace zasáhlo i do současné předvolební kampaně.

Například nejsilnější vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) dříve parodovala exprezidenta a šéfa nové strany Za lidi Andreje Kisku ve videonahrávce, na které hlas podobný Kiskovi tvrdí, že Slovensko pod jeho působením ve funkci premiéra přijme tisíce migrantů.

zdroj: YouTube

Kiska ještě jako hlava státu před pěti lety uváděl, že přijetí několika stovek nebo i tisícovky lidí, kteří prchají před válkou a násilím, by bylo v silách Slovenska. Současně kritizoval tehdejší Ficovu vládu za její přístup k řešení migrační krize v EU.

Slovensko dlouhodobě vystupovalo například proti přerozdělování uprchlíků na základě povinných kvót mezi členské země evropské osmadvacítky. Tento postoj Bratislava nezměnila ani poté, co unijní soud zamítl slovenskou žalobu proti rozhodnutí většiny členských zemí unie o zavedení systému kvót.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na západě Německa je dalších 18 případů Covid-19

27.02.2020 21:08 Aktualizováno Nejlidnatější německá země Severní Porýní-Vestfálsko hlásí dalších 14 potvrzených případů infekce…

Macron varoval, že Francii čeká epidemie koronaviru

27.02.2020 20:52 Aktualizováno Epidemie koronaviru ve Francii je nevyhnutelná, míní její prezident Emmanuel Macron. Země se však…

Itálie hlásí 17 obětí nákazy, guvernér Lombardie je v karanténě

27.02.2020 19:39 Aktualizováno Itálie oznámila další tři úmrtí na nový koronavirus, který se od loňského prosince šíří z Číny.…

Švýcarsko eviduje tři nové případy koronaviru, nemoc Covid-19 je ve Vídni

27.02.2020 19:02 Aktualizováno Švýcarsko dnes oznámilo, že v zemi jsou tři nové případy nákazy koronavirem, tamní úřady celkem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama