Slovensko ukázalo Česku, jak se to má dělat. Spustilo masivní kampaň na podporu očkování

Slovenské ministerstvo zdravotnictví dnes zahájilo podle tamních médií "masivní" kampaň na podporu očkování proti covidu-19. Hlavní motto akce zní "očkování je svoboda" a symbolem je písmeno V odkazující na vítězství. Od konce prosince byla na Slovensku oočkována zhruba dvě procenta populace.

Slovensko zahájilo kampaň na podporu očkování
doporučujeme

Do kampaně se zapojila prezidentka Zuzana Čaputová a slavné osobnosti z řad herců, vědců, sportovců a duchovních. Podle ministra zdravotnictví Marka Krajčího je očkování prostředkem, jak získat nazpět svobodný život bez omezení.

V rámci kampaně ministerstvo zveřejnilo působivé video s tematickým hudebním podkresem a spustilo i webový portál s informacemi o očkování. Na webu slovenskoproticovidu.sk naleznou lidé odpovědi na desítky otázek o očkování.

Podle mezinárodního průzkumu National Pandemic Panel na začátku ledna 52 procent Slováků uvedlo, že jsou ochotní se nechat oočkovat proti covidu-19. Pro dosažení kolektivní imunity je podle úřadů zapotřebí naočkovat 65 až 70 procent dospělé populace.

Očkování proti covidu-19 na Slovensku začalo, podobně jako v dalších zemích Evropské unie, 27. prosince. Během prvního měsíce se podařilo podat přípravek 116.000 lidí, což jsou zhruba dvě procenta slovenské populace. V dvakrát lidnatější České republice bylo za stejnou dobu oočkováno zhruba 240.000 osob.

Národní plán předpokládá očkování v 11 fázích, prioritu na začátku dostali zdravotníci a obyvatelé starší 85 let. Slovenská média dnes informovala o naočkování 102letého seniora. Tento týden Slovensko umožnilo registraci k očkování i lidem ve věku 75 let a více. Začátek registrace této skupiny obyvatel ale provázelo přetížení telefonického centra, při objednávání přes internet byly zase v některých očkovacích centrech vyčleněné termíny už rezervovány.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je odstrašujícím příkladem, za hraniční kontroly si může samo, zní z…

26.02.2021 16:51 Za obnovení kontrol na německo-českých hranicích si může sama Česká republika, která je v boji s…

Bývalý španělský král Juan Carlos I. zaplatil další daňové vyrovnání

26.02.2021 16:15 Španělský monarcha Juan Carlos I., který stál v v čele země od roku 1975 do roku 2014 a nyní má…

ONLINE: Omezení pohybu na katastr, povinné respirátory. Sněmovna řeší nová…

26.02.2021 16:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Polsko přijme kolem deseti pacientů ze Slovenska

26.02.2021 13:42 Polsko přijme v nejbližších dnech kolem deseti pacientů s covidem-19 ze Slovenska, kteří jsou ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama