Slovenský Ovčáček? Jste pedofilové a úchylové, vzkázala mluvčí Čaputové tisícům Slováků

Slovenskou metropolí v sobotu prošly tisíce lidí, kteří protestovali proti interrupcím. Pochod za život vyvolal mezi Slováky bouřlivé emoce, své si k němu řekla pracovnice tiskového odboru prezidentky Zuzany Čaputové. Svými slovy ale mnohé pořádně pobouřila.

Zuzana Čaputová
doporučujeme

Národní pochod za život, který se konal před několika dny v Bratislavě, svolali katoličtí biskupové a nezisková organizace Kanet a podle organizátorů se jej zúčastnily desítky tisíc lidí.

Pochod za život vyvolal mezi Slováky bouřlivé emoce. K akci se na sociálních sítích vyjádřila i Henrieta Hajtová  z tiskového oddělení prezidentky Zuzany Čaputové. Ta na instagramu označila účastníky pochodu za „inkvizitory, pokrytce, pedofily a úchyly".

Za to si vysloužila ostrou kritiku. Jeden z poslanců hnutí SMER už prezidentku Čaputovou vyzval, aby zasáhla. Sama Hajtová sama uznala, že překročila meze. Za svoje slova se veřejně omluvila.

„Uvědomuji si, že to bylo z mé pozice nevhodné. I když šlo o vyjádření na mém soukromém účtu, který je uzavřený a určený pouze pro moje přátele, použila jsem nevhodná slova a omlouvám se lidem, kterých jsem se tím dotkla, " uvedla Hajtová.

I tak ale podle deníku Nový čas půjde k hlavě státu na kobereček. „Paní prezidentka se od zmíněných vyjádření ostře distancuje, nesouhlasí s takovými projevy, považuje je za nepřípustné. Sama volá po větším respektu ve společnosti. Po návratu z Valného shromáždění OSN v New Yorku bude situaci řešit,“ upřesnil mluvčí Martin Strižinec.

Za svoje výroky na sociálních sítích opakovaně čelí kritice i mluvčí českého prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Ten na twitteru a facebooku neinformuje jen o akcích a názorech hlavy státu, ale často také přidává vlastní postřehy a poznámky – podle některých politiků i on často překračuje meze a rámec svých oficiálních pracovních povinností.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polská vláda se chystá zničit zbytky demokracie v zemi, zní z Washingtonu

28.10.2020 00:01 NÁZOR - Polsko a Maďarsko bojují s Evropskou unií kvůli porušování principů právního státu, ale do…

V kanálu La Manche se utopili čtyři uprchlíci, včetně dvou dětí

27.10.2020 20:04 Při pokusu o přeplutí kanálu La Manche z Francie do Británie se utopili čtyři migranti, včetně dvou…

Druhá vlna se v Itálii rozjela naplno. Za den dvě desítky tisíc nakažených

27.10.2020 18:33 Italské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo 21.994 nově potvrzených nákaz koronavirem SARS-CoV…

V Paříži po hrozbě bombou evakuovali okolí Vítězného oblouku

27.10.2020 18:20 V Paříži po hrozbě bombovým útokem evakuovali okolí Vítězného oblouku, včetně přilehlé stanice…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama