Slovinský premiér Janša podpořil Trumpa, Biden by byl podle něj slabý

Slovinský premiér Janez Janša v nadcházejícím volebním klání ve Spojených státech veřejně podpořil Donalda Trumpa. Nad Trumpovým vyzyvatelem v boji o Bílý dům Joem Bidenem vyjádřil lítost, podle něj by patřil k nejslabším prezidentům v dějinách.

Janez Janša
doporučujeme

"Respektujeme složitý a tragický osobní život Joea Bidena i některé jeho dávné politické úspěchy. Dnes by ale v případě zvolení byl jedním z nejslabších prezidentů v dějinách. Svobodný svět zoufale potřebuje silné USA jako nikdy předtím. Pojď a vyhraj, Donalde Trumpe," uvedl dnes Janša na twitteru.

Premiér Slovinska, které je rodištěm první dámy Spojených států Melanie, se svým vyjádřením zařadil na seznam regionálních lídrů, kteří Trumpovi v kampani otevřeně vyjádřili podporu. Ten dosud zahrnuje maďarského premiéra Viktora Orbána a srbského prezidenta Aleksandara Vučiče. Podle agentury AP se zmíněná trojice konzervativních politiků místy snaží napodobovat Trumpův nekonvenční způsob vládnutí.

Nejstarší Bidenův syn Beau v roce 2015 zemřel na rakovinu a více než 40 let předtím tragicky zahynuly při dopravní nehodě také Bidenova první manželka a dcera.

S výzvou, aby ve Spojených státech žijící Srbové hlasovali ve volbách 3. listopadu pro současného šéfa Bílého domu, přišel také bosenskosrbský předák Milorad Dodik. "Srbové rozhodně nebudou hlasovat pro Bidena - je jednoduše nepřítelem Srbů," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa musí mít vlastní politickou strategii. Jinak bude míčem pro hru…

24.11.2020 16:00 Evropa může očekávat od zvolení demokrata Joea Bidena novým americkým prezidentem zlepšení vztahů…

Pařížští policisté během evakuace tábora bili a kopali migranty, je…

24.11.2020 15:53 Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin nařídil interní policejní vyšetřování pondělního zákroku…

Skandál kolem extremismu v řadách německé policie se rozrůstá, byly další…

24.11.2020 14:04 Aktualizováno Skandál kolem extremistických názorů v řadách německé policie na západě země se dál rozrůstá. Na…

Evropská komise má šestou smlouvu na vakcínu proti covidu, Moderna dodá až…

24.11.2020 13:53 Evropská komise dojednala smlouvu s americkou firmou Moderna, která státům Evropské unie zajistí až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama