Španělé opět protestovali proti lockdownu, v Madridu zatčeno 32 osob

Španělé znovu protestovali proti uzávěře vyhlášené kvůli epidemii způsobené šířením nového koronaviru. V Madridu musela zasahovat policie a tři policisté byli zraněni. Zatčeno bylo podle deníku El País 32 lidí. Původní protest byl klidný a konal se v centru pod heslem Jdeme do ulic, lidé už jsou unavení.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Když policisté účastníky přiměli rozejít se, rozdělili se demonstranti do menších skupin, rozešli se do menších ulic a tam se střetli s policisty. Ze záběrů televize RTVE bylo patrné, že zapálili odpadkové koše a házeli na policisty kamení, poškodili obchody a fasády domů, hlavně bank.

Premiér Pedro Sánchez řekl, že nesmyslné a násilné protesty menšiny jsou nepřijatelné.

Ti, kdo k sobotnímu protestu zvali na sociálních sítích, napsali, že hesly bude Madrid toho má dost, Zastavte politickou mafii, zastavte diktaturu. Madrid je zničený. Policie do centra města vyslala velký počet svých lidí, aby zabránila násilí.

Lidé vyšli do ulic i v jiných městech, například v Barceloně, Bilbau, Málaze a Santanderu. V Barceloně policisté zatkli jednoho člověka, při podobném protestu bylo v pátek v tomto katalánském městě zraněno 20 policistů a sedm demonstrujících.

Španělsko patří v Evropě k zemím nejvíce zasaženým pandemií. Tento týden parlament prodloužil o půl roku nouzový stav, který umožňuje regionům vyhlašovat protiepidemická opatření, aby se šíření nákazy zpomalilo.

Třináct autonomních oblastí Španělska vyhlásilo na dva týdny uzávěru, v Katalánsku nemají lidé o víkendu opouštět města, kde žijí. Na Barcelonu i další města se vztahuje zákaz nočního vycházení, zavřené jsou restaurace, kina, divadla i tělocvičny, v provozu zůstaly školy a předškolní zařízení. Stejně jako v Evropě Francie a Británie má Španělsko potvrzenou nákazu u více než milionu lidí, s covidem-19 tam zemřelo 35.878 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu zemřelo na covid 487 pacientů za den, nejvíc od počátku epidemie

02.12.2020 08:25 Německé úřady za 24 hodin zaznamenaly 487 úmrtí v souvislosti s covidem-19, od počátku epidemie jde…

V Trevíru muž úmyslně najel autem na pěší zónu. Pět mrtvých, mnoho…

01.12.2020 22:01 Aktualizováno Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa dnes vjelo auto na pěší zónu. Zemřelo pět lidí a nejméně…

Zdravotnický personál v Belgii utíká z nemocnic

01.12.2020 22:01 Aktualizováno Jedna je dnes pekařkou, druhý se chce stát knihovníkem: oba za sebou zaklapli bránu nemocnice a…

Francie opět eviduje méně než 10.000 případů koronaviru

01.12.2020 21:28 Ve Francii za posledních 24 hodin přibylo 8083 nových případů koronavirové infekce, uvedla agentura…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama