Španělská policie rozbila dva drogové gangy, zatýkalo se i v Praze

Španělské bezpečnostní složky oznámily, že se jim podařilo rozbít dvě organizované zločinecké skupiny, které do země pašovaly heroin a kokain. Španělští policisté na případu spolupracovali také se svými českými kolegy. Díky výměně informací se podařilo zadržet jednoho z pašeráků na pražském letišti. Poukázala to dnes španělská média.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Španělská policie
doporučujeme

Nikdo ze zatčených nebyl Čech. Podle Národní protidrogové centrály (NPC) Česká republika v tomto případu figurovala jako tranzitní území a španělský kurýr byl v Praze zadržen letos v lednu.

Španělská policie zadržela celkem 26 lidí pákistánské, španělské, bolivijské, ekvádorské, kolumbijské a dominikánské národnosti. Činnosti skupin si všimla poté, co se v posledních dvou letech výrazně zvýšilo množství zabaveného heroinu na letištích v Barceloně a Madridu.

Oba gangy, které na sobě fungovaly nezávisle, avšak v jejich čele stáli pákistánští státní příslušníci, do Španělska dovážely výjimečně čistý heroin. Následně ho namíchali s dalšími látkami, aby zvýšili jeho objem, a prodávali ho na ulicích, především v barcelonské čtvrti Raval.

Španělská civilní garda uvedla, že mezi srpnem roku 2018 a lednem 2019 byl v rámci operace pojmenované Season-Santa Cruz zatčen jeden z pašeráků rovněž na pražském letišti se šesti kilogramy heroinu v zavazadle. K zatčení pomohla výměna informací s českými vyšetřovateli.

"Mezi španělskou policií a Národní protidrogovou centrálou byla navázána spolupráce a na základě požadavku španělské policie byl v lednu letošního roku zadržen Celní správou ČR kurýr s více než šesti kilogramy heroinu," potvrdila ČTK mluvčí NPC Barbora Kudláčková. Šlo podle ní o Španěla, který se aktivně podílel na činnosti organizované skupiny a vyšetřovatel NPC ním zahájil trestní stíhání. "I nadále ve věci probíhá mezinárodní a justiční spolupráce, do které je mimo jiné zapojen také Eurojust," dodala Kudláčková.

Španělští detektivové podobným způsobem spolupracovali také s nizozemskými úřady. Na letišti v Amsterodamu ve stejném období zadrželi Španěla, který přiletěl z Kataru s 15 kilogramy heroinu.

Skupiny byly podle civilní gardy dobře organizované a kromě heroinu se později ve svých operacích začaly zabývat také pašováním kokainu. Kriminalisté při všech zásazích zabavili celkem 70 kilogramů heroinu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit: Johnson utržil porážku, z EU přicházejí tvrdé reakce

19.10.2019 20:14 Aktualizováno Další odložení brexitu by nikomu neprospělo, uvedl dnes francouzský prezident Emmanuel Macron v…

"Máte na rukou krev." Salvini sepsul vládu kvůli uprchlíkům, Berlusconi si…

19.10.2019 19:46 Italská pravice dnes pod heslem "Italská hrdost" na římském náměstí San Giovanni protestovala proti…

Merkelová a Putin jednali o Sýrii, řeč přišla i na ukrajinskou krizi

19.10.2019 19:24 Ruský prezident Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová se v dnešním telefonátu shodli,…

Do Evropy se dostanou další teroristé IS? Belgie má kontroverzní plán

19.10.2019 18:52 Aktualizováno Belgie se chystá využít příměří v Sýrii a evakuovat své občany podezřelé z terorismu z táborů na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama