Španělská vláda zapojuje do boje s koronavirem armádu

Do boje s koronavirem SARS-CoV-2 se ve španělských regionech zapojí vojáci. Podle tiskových agentur dnes předseda vlády Pedro Sánchez oznámil, že dal zelenou k využití armády pro účinnější boj proti šíření koronavirové nákazy a větší schopnost oblastních úřadů vysledovat infikované osoby.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Premiér rovněž vzkázal úřadům autonomních oblastí, že by měly raději samy přijímat rozhodnutí, jak u sebe co nejlépe vést boj proti epidemii, než jen spoléhat na ústřední vládu. V této souvislosti řekl, že podpoří žádosti vedoucích regionálních činitelů o vyhlášení nouzového stavu v konkrétních lokalitách.

"Křivka pandemických údajů je znepokojující a musíme ji zastavit. Musíme být klidní a ostražití," řekl po zasedání svého kabinetu Sánchez.

Ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo, že ve Španělsku celkový počet infikovaných stoupl na 412.553. Tento údaj je podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) nejvyšší v Evropě (bez započítání Ruska) a devátý nejvyšší na světě.

"Regiony, které nemají dostatek prostředků k vysledování (nakažených), se mohou spolehnout na podporu ozbrojených sil naší země," řekl Sánchez na tiskové konferenci. Přislíbil, že k tomuto účelu bude zpočátku k dispozici 2000 vojáků.

"Specifický výcvik armády v oblasti rychlé detekce a epidemiologického sledování zahrnuje postupy pro identifikaci rizikových faktorů a sledování kontaktů," dodal předseda vlády.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid na Slovensku: Padl nový rekord v počtu nakažených za den

23.09.2020 17:04 Aktualizováno Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní denní přírůstek potvrzených nových případů nákazy…

Navalnyj byl propuštěn z berlínské nemocnice

23.09.2020 16:56 Aktualizováno Ruského opozičního politika Alexeje Navalného propustili v úterý z berlínské nemocnice. S odvoláním…

Německo má 1769 nových případů koronaviru, šéf diplomacie Maas je v…

23.09.2020 16:51 Aktualizováno Německo za poslední den zaznamenalo na své území 1769 nových pozitivních nálezů na koronavirus.…

Eiffelova věž je opět otevřená, výhrůžka bombou se nepotvrdila

23.09.2020 16:39 Aktualizováno Provoz Eiffelovy věže v Paříži byl obnoven po dnešní 14:00 hodině SELČ. Nepotvrdilo se totiž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama