Španělské regiony odmítají povinnost roušek i při slunění na pláži

Některé španělské regiony, včetně Baleár, Kanárských ostrovů, Valencie či Katalánska odmítají vyžadovat od návštěvníků pláží nošení roušek, pokud lidé dodrží bezpečné vzájemné odstupy. Povinnost nosit roušky na veřejnosti bez ohledu na vzdálenost od ostatních zavedla španělská vláda tento týden.

Španělsko, ilustrační foto
doporučujeme

Nicméně už den poté, co opatření vyšlo ve sbírce zákonů, španělské ministerstvo zdravotnictví svolalo expertní skupinu zástupců regionů, která má dohodnout, jak formulovat výjimky z tohoto zákona, informoval dnes deník El País.

"Pokud se budete slunit na pláži či koupat, není třeba mít roušku, když dodržíte bezpečnou vzdálenost od ostatních," řekl dnes katalánský ministr vnitra Miquel Sámper. Dodal, že jde čistě o záležitost zdravého rozumu. Podobně už se vyjádřili i členové vlád dalších španělských regionů.

Problém ale podle deníku El País spočívá v tom, že podle zákona by se rouška měla na veřejnosti nosit pořád bez ohledu na vzdálenost od ostatních. Opatření neplatí pro děti mladší šesti let.

Roušky jsou na veřejnosti ve Španělsku povinné už od loňského května. Tehdy je ústřední španělská vláda nařídila nosit ve vnitřních veřejných prostorách a také venku, pokud nelze dodržet bezpečnou vzdálenost. Pravidla pro nošení roušek posléze v létě na celonárodní úrovni přestala platit, zavedly je pak ale jednotlivé autonomní regiony, které si stanovily každý vlastní opatření proti šíření koronaviru, včetně roušek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá vláda souhlasí se závaznou protikoronavirovou brzdou

13.04.2021 12:23 Německá vláda se dnes dohodla na úpravě zákona o potírání infekčních chorob, která kancléřce Angele…

ONLINE: Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843…

13.04.2021 12:22 Aktualizováno pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Na Slovensku v únoru znovu výrazně přibylo úmrtí

13.04.2021 10:47 Na Slovensku v únoru, kdy země čelila silné druhé vlně koronavirové nákazy, zemřelo o téměř tři…

V Německu za poslední den přibylo 10.810 nakažených koronavirem a 294 úmrtí

13.04.2021 08:36 V Německu za uplynulých 24 hodin přibylo 10.810 nových případů nákazy koronavirem a 294 dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama