Španělsko hlásí 50 nových úmrtí v souvislosti s koronavirem

Španělsko dnes v souvislosti s nákazou koronavirem oznámilo dalších 50 úmrtí; denní bilance epidemie se již devět dní drží pod hranicí 100 obětí. Počet mrtvých tak vzrostl na 26.834, uvedla agentura Reuters s odvoláním na údaje španělského ministerstva zdravotnictví.

Španělsko
doporučujeme

Podle ministerstva za uplynulých 24 hodin v zemi přibylo rovněž 132 nově nakažených a jejich celkový počet je 235.400. Jak ministerstvo dodalo, některé případy muselo prověřovat, což mohlo vést k nesrovnalostem v souvislosti se zveřejňovanou bilancí v uplynulých dnech.

Země se 47 miliony obyvatel dnes vstoupila do další fáze uvolňování protikoronavirových restrikcí. Na 22 milionů Španělů může po více než dvou měsících opět do restaurace či do kina nebo se jít koupat na pláž. Téměř polovina země je totiž ode dneška v předposlední fázi uvolňování opatření zavedených kvůli koronaviru. Zbytek země (asi 25 milionů Španělů) je ode dneška ve druhé ze čtyř fází, takže například v Madridu a Barceloně se mohou po deseti týdnech otevřít zahrádky restaurací.

V celém Španělsku, jež bylo při pandemii covidu-19 postiženo s Itálií v Evropě nejvíce, ale dál platí omezení pohybu mimo domovskou provincii a povinnost nošení roušek na veřejnosti, pokud nelze dodržet bezpečnou vzdálenost mezi lidmi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatsko hlásí rekordní nárůst nakažených, znovu se zavádí některá…

11.07.2020 21:58 Aktualizováno Chorvatsko dnes oznámilo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem…

Polské Slezsko pátrá po pumě, bývalý voják s ní utekl do lesů

11.07.2020 19:21 Slezské vojvodství na jihu Polska sleduje intenzivní pátrání po pumě a jejím chovateli. Muž se se…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

11.07.2020 18:52 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta…

11.07.2020 14:04 V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy