Španělsko hlásí nejvíce nakažených koronavirem za den od května

Španělsko oznámilo za posledních 24 hodin 580 nakažených koronavirem, což je nejvyšší denní nárůst od 10. května a o 190 případů více než o den dříve, informoval dnes deník El País. Asi 70 procent nově potvrzených nakažených připadá na severovýchodní region Aragonie a sousední Katalánsko, vyplývá z dnes zveřejněných údajů ministerstva zdravotnictví.

Španělsko, Madrid
doporučujeme

Ve Španělsku, které má asi 47 milionů obyvatel, se od vypuknutí nynější pandemie covidu-19, potvrdilo dosud 258.855 případů nákazy koronavirem. Ve světovém srovnání je to podle americké Univerzity Johnse Hopkinse dvanáctý nejvyšší údaj a v Evropě třetí. Úmrtí s nemocí covid-19, kterou tento koronavirus způsobuje, eviduje Španělsko 28.416, z toho tři za posledních 24 hodin. V úmrtích s covidem-19 je Španělsko sedmé na světě.

V rámci Španělska byl podle celkových údajů nejvíce postižen madridský region a po něm Katalánsko, v posledních době to je Katalánsko a Aragonie. V Katalánsku se podle španělského ministerstva zdravotnictví potvrdilo za posledních 24 hodin 142 nakažených a v Aragonii dokonce 266.

Aragonská regionální vláda proto dnes vyzvala lidi žijící v Zaragoze, která je metropolí regionu a má asi 700.000 obyvatel, aby omezili cesty do města a z města. Aragonská ministryně zdravotnictví Sira Repollésová nicméně zdůraznila, že nejde o karanténní uzávěru, a apelovala na osobní zodpovědnost lidí. "Všichni společně musíme tutu vlnu nakažených, která může přijít, pokud neomezíme pohyb," uvedla Repollésová.

Španělsko zažívalo nejhorší týdny v této pandemii na přelomu března a dubna, kdy přibývalo denně kolem šesti i sedmi tisíc potvrzených případů nákazy (denní maximum bylo tehdy 9222). V téže době umíralo v zemi denně přes 800 nakažených, začátkem dubna bylo oznámeno dokonce 950 úmrtí.

Nouzový stav kvůli koronaviru SARS-CoV-2, který se poprvé objevil koncem loňského roku v Číně, vyhlásila španělská vláda v polovině března. Skončil 21. června. V posledním týdnu zavedla kvůli koronaviru více než polovina autonomních regionů Španělska povinnost nošení roušky na veřejnosti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko má 75 nově nakažených, nejvíc od konce dubna. Ohnisko je na jihu…

12.08.2020 14:09 Na Slovensku za posledních 24 hodin přibylo 75 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

"Jako trest odnětí svobody." Páry oddělené koronavirem bojují o možnost…

12.08.2020 13:35 Každodenní stesk, osamělost a žádný fyzický kontakt jsou nedílnou součástí celosvětové pandemie…

Covid-19: V Německu rychle přibývá nových případů, ministr je skeptický…

12.08.2020 13:14 Aktualizováno V Německu začal po třech dnech opět strměji růst počet nově odhalených případů nákazy koronavirem,…

Berlín hledá nové jméno pro Mouřenínovu ulici, kde je ambasáda ČR

12.08.2020 11:50 Stejně jako jiné světové metropole, tak i Berlín přemýšlí o přejmenování některých míst, jejichž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama