Španělsko hlásí už druhý den jen jedno úmrtí s covidem-19

Španělské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo už druhý den v řadě pouze jedno úmrtí pacienta s covidem-19 za 24 hodin. Celkem tak už v zemi zemřelo 27.119 lidí v souvislosti s nákazou koronavirem. Ten se dosud ve Španělsku potvrdil u 237.906 lidí, informovala dnes místní média s odkazem na údaje ministerstva zdravotnictví. Podle něj za den přibylo 182 potvrzených případů nákazy.

Španělsko, Madrid
doporučujeme

Ze 182 nových případů infekce potvrzených metodou PCR připadá 67 na madridský region a 39 na Katalánsko, tedy na autonomní regiony, které byly v této zemi se 47 miliony obyvatel nynější pandemií postiženy nejvíce. Ve středu informovalo ministerstvo o 231 nových případech nákazy.

Podle těchto údajů, které používá pro srovnávání i americká Univerzita Johnse Hopkinse, je Španělsko pátou nejpostiženější zemí koronavirem na světě co do počtu potvrzených případů nákazy i úmrtí s covidem-19.

Španělské ministerstvo zdravotnictví nicméně v posledních několika dnech reviduje údaje od vypuknutí epidemie v zemi, kde se první případ u místního obyvatele potvrdil v únoru. V pondělí tak oznámilo celkový počet úmrtí s covidem-19 o téměř 2000 nižší, celkový počet nakažených se změnil jen o několik stovek.

Bez ohledu na přezkoumávání statistik se ale epidemická situace ve Španělsku v posledních několika týdnech výrazně zlepšila, takže vláda už měsíc postupně zmírňuje opatření zavedená v polovině března ve snaze zmírnit šíření koronaviru. Uvolňování má několik etap, do nichž vstupují jednotlivé oblasti po dohodě regionálních vlád se španělskou vládou.

Uvolňování, během něhož dál platí omezení pohybu obyvatel mimo jejich domovskou provincii, by se mělo dovršit ve druhé polovině června, pokud se výrazně nezhorší epidemická situace. Od července by se mělo Španělsko otevřít i zahraničním turistům.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav. Můžeme tak lépe čelit pandemii, řekl…

10.07.2020 14:07 Italská vláda pravděpodobně prodlouží nouzový stav, který zavedla před téměř půl rokem kvůli…

Charles Michel navrhl snížit objem rozpočtu EU, fond obnovy chce zachovat

10.07.2020 13:24 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes navrhl snížit objem příštího sedmiletého rozpočtu…

Koronavirus: Na Slovensku po předchozím růstu ubylo nových případů

10.07.2020 13:13 Aktualizováno Počet nových případů koronaviru na Slovensku ve čtvrtek po předchozím nárůstu na více než…

U Atén vypukl lesní požár, hasiči evakuovali SOS dětskou vesničku

10.07.2020 12:21 Na jižním okraji Atén evakuovali dnes SOS vesničku s dětmi a letní tábor kvůli dýmu z nedalekého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy