Španělsko po Madridu uzavírá i města León a Palencia, pandemie se výrazně zhoršuje

Severošpanělská města Palencia a León od úterka vyhlásí částečnou uzávěru. Důvodem je rychlý růst nových případů koronaviru, informoval Alfonso Maňueco, který stojí v čele správy oblasti Kastilie-León. Uzávěru z téhož důvodu už minulý týden vyhlásilo hlavní město Madrid.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Epidemická situace nás nutí přijmout nová opatření k ochraně zdraví v Leónu a Palencii," tweetoval Maňueco. Uzávěra, která má trvat nejméně čtrnáct dní, se bude týkat více než 200.000 lidí, informuje El País.

Madrid a devět přilehlých oblastí jsou rovněž na dva týdny uzavřené od pátku. Lidé tam mohou vycházet z domovů a hranici města překročit jen z nezbytných důvodů, tedy kvůli práci, studiu, cestám k lékaři nebo za nákupem. Bary a restaurace se musejí zavřít ve 23:00, tedy ne hodinu po půlnoci, jak je běžné, a platí zákaz shromáždění více než šesti lidí. Vláda za nedodržení těchto pravidel pohrozila pokutami.

zdroj: YouTube

Podle agentury AFP je ovšem těžké příkazy vynucovat, protože policie stále čeká na soudní povolení evidovat ty, kdo nařízení poruší.

Ve zhruba 47milionovém Španělsku s covidem-19 zemřelo přes 32.000 lidí a země má v rámci Evropské unie největší počet případů k počtu občanů. V Madridu připadá na 100.000 lidí 850 případů covidu-19, což je v Evropě nejvíc. V celé zemi se nakazilo téměř 790.000 lidí.

Uzávěra metropole a okolí se týká zhruba 4,8 milionu lidí. Agentura Reuters k situaci v Madridu napsala, že bylo zřízeno 60 kontrolních stanovišť, na nichž hlídkuje 300 policistů. Lidé, kteří se městem pravidelně pohybují, dnes ale nepocítili velký rozdíl a málokdo byl kontrolován. "Žádné policejní kontroly jsem neviděla, nerozumím té situaci, jakou vytvořili," řekla studentka Cristina Caneteová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 22:03 Aktualizováno NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Francie a Itálie hlásí rekordní denní přírůstky nakažených covidem

24.10.2020 21:57 Francie a Itálie dnes hlásí nejvyšší denní přírůstky potvrzených případů nákazy koronavirem od…

Španělsko kvůli koronaviru směřuje k vyhlášení nouzového stavu

24.10.2020 20:36 Španělsko směřuje k vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru, vláda tak nejspíš učiní v neděli na…

Šéf slovenského parlamentu Kollár měl vážnou nehodu

24.10.2020 19:45 Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár měl dnes vážnou dopravní nehodu, uvádí slovenská média…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama