Španělsko se vzpamatovává z pandemie. Počet nových úmrtí se drží pod 200

Ve Španělsku zemřelo za den 185 lidí s koronavirovou infekcí. Informovalo o tom dnes španělské ministerstvo zdravotnictví. Už třetí den v řadě je tak nárůst počtu zemřelých menší než 200. Dohromady eviduje země s 47 miliony obyvatel 25.613 obětí, což je třetí nejvyšší počet v Evropě po Británii a Itálii.

Ilustrační foto
doporučujeme

V pondělí i v neděli španělské ministerstvo hlásilo shodně 164 nových úmrtí. Nejvíce jich Španělsko zaznamenalo 2. dubna: 920.

Celkový počet diagnostikovaných případů nákazy ve Španělsku vzrostl za posledních 24 hodin o 1318 na nynějších 219.329. Španělsko tak nadále patří mezi koronavirem nejhůře zasažené země světa, co do počtu nakažených jej překonaly pouze Spojené státy. Ve Španělsku se však už také 123.486 infikovaných vyléčilo.

"Čísla jsou příznivá. Vše nasvědčuje tomu, že jsme velmi dobře připraveni na proces změn, který chceme uskutečnit v několika příštích dnech," řekl dnes šéf španělského krizového štábu Fernando Simón.

Země v pondělí uvolnila část opatření zavedených v boji s koronavirem, otevřela například některé obchody či rozšířila služby restaurací. Při cestách veřejnou dopravou musí Španělé nově nosit roušky nebo si jinak zakrývat ústa a nos.

Přes poměrně příznivý vývoj epidemie se Španělsko potýká s problémem mimořádně vysokého podílu nakažených mezi zdravotníky. Nyní je podle deníku El País v zemi 43.325 infikovaných zdravotníků, jenom za poslední dva týdny takových případů přibylo téměř 40 procent. Kromě toho zdravotnický personál tvoří většinu nově nakažených, upozornilo už v pondělí španělské ministerstvo zdravotnictví.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dřevěná socha Trumpové se ve Slovinsku stala terčem žhářů

09.07.2020 07:03 Dřevěnou sochu první dámy Spojených států Melanie Trumpové nedaleko slovinské Sevnice zapálili…

Koronavirem zkoušená Itálie chystá "matku všech reforem". Politolog je…

09.07.2020 00:01 NÁZOR - "Poprvé jsem slyšel italského politika slibovat omezení byrokracie, když mi bylo 13," píše…

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 22:06 Aktualizováno NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Finsko rozšířilo seznam "bezpečných" zemí, Česko chybí

08.07.2020 21:17 Finsko od příštího pondělí otevře své hranice turistům ze 17 evropských zemí, které vykazují nízké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy