Španělsko zruší omezení na hranicích 22. června, pro turisty se otevřou Kanárské ostrovy

Španělsko zruší veškerá omezení na hranici s Francií a Portugalskem už 22. června. Oznámila to dnes španělská ministryně cestovního ruchu Reyes Marotová. Původně Španělsko ohlásilo, že s uvolňováním omezení na hranici začne 1. července.

Španělské letovisko Benidorm
doporučujeme

Marotová také sdělila, že Španělsko zřejmě zruší povinnost karantény pro lidi, kteří vstoupí do země pozemními přechody z Francie a Portugalska. To ale musí teprve vláda schválit.

Ve Španělsku, kde se koronavirem nakazilo více než 240.300 lidí a s covidem-19 tam zemřelo 27.128 nemocných, má do 21. června platit nouzový stav. Jeho už šesté prodloužení ve středu schválil parlament.

Španělská hranice je uzavřená od poloviny března, kdy země vyhlásila uzávěru ve snaze zabránit šíření epidemie. Výjimky platily jenom pro vracející se Španěly, zaměstnance pracující v příhraničních oblastech a řidiče kamionů. Španělé nyní mohou cestovat pouze v rámci své provincie. Marotová řekla, že od 21. června budou moci občané cestovat po celé zemi.

Uvolňování je rozfázováno do etap a jednotlivé regiony postupují podle epidemiologické situace.

Při uvolňování vstupu turistům se bude rozhodovat podle okolností. Jako první budou bezpečné ostrovy, tedy Kanárské a Baleárské ostrovy, řekla ministryně. Cestovní kancelář TUI chce v druhé polovině června na Mallorku dopravit 6000 německých turistů.

Jak uvádějí španělské sdělovací prostředky, rychlejší otevření hranice zřejmě souvisí s vývojem v jiných zemích, koronavirem rovněž těžce postižených. Itálie například otevřela hranici ve středu, Belgie s tím počítá 15. června. Právě do tohoto data doporučila Evropská unie ponechat hranice v schengenské oblasti zavřené. Francie už oznámila, že svou hranici chce otevřít 15. června.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 00:01 NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Conteho italská vláda chce v rámci obnovy ekonomiky omezit byrokracii

07.07.2020 19:14 Italská vláda dnes schválila soubor opatření, který má zjednodušit byrokracii. Ta je dlouho…

Růst počtu nakažených je ve Švédsku nejnižší od května

07.07.2020 18:31 Denní přírůstek počtu nakažených infekčním onemocněním covid-19 ve Švédsku klesl na nejnižší úroveň…

Šéf slovenské sněmovny Kollár přečkal hlasování o odvolání, jež navrhl

07.07.2020 18:04 Aktualizováno Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár dnes přečkal hlasování poslanců o svém odvolání, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy