Španělský deník publikuje medailonky mrtvých s covidem-19

Španělský deník La Vanguardia začal tento týden ve speciální rubrice zveřejňovat medailonky lidí, kteří v zemi zemřeli s nemocí covid-19. Chce tak uctít památku obětí této pandemie a upozornit, že počet zemřelých, ve Španělsku nyní 27.119, není jen číslo. Deník La Vanguardia vychází v Katalánsku, které bylo nákazou koronavirem ve Španělsku spolu s madridským regionem zasaženo nejvíce.

Ilustrační foto
doporučujeme

Pod titulkem Jména, která bychom si měli pamatovat zveřejnil deník La Vanguardia ve čtvrtek první příběhy lidí, kteří ve Španělsku od února zemřeli s nákazou koronavirem SARS-CoV-2. Jsou mezi nimi senioři, ale i osmatřicetiletý programátor či padesátiletý právník.

"Toto nejsou čísla, ale konkrétní jména osob, jež připravil o život covid-19. Pandemie nám vzala tisíce otců, dědečků, přátel, sourozenců. Mnoho pro veřejnost anonymních lidí, kteří zemřeli o samotě a byli pohřbeni bez náležitého smutečního obřadu," uvedl deník svou rubriku.

Mezi prvními životními příběhy, které zveřejnil, je medailonek čtyřiaosmdesátiletého obchodníka s oděvy Pereho Campuzana - pocházel z přístavního města Vilanova i la Geltrú v provincii Barcelona a "byl nadšený do fotbalu, měl velký smysl pro humor a rád cestoval". Dvaadevadesátiletá Carmen Maldonadová z Barcelony přežila jednu světovou válkou i frankistickou diktaturu a nyní podlehla covidu-19.

Další medailonek věnoval deník padesátiletému právníkovi z Valencie - Rafa Motes Gallego "nechal na tomto světě tři děti - Maríu (16), Rafu (14) a dvouletou Ares". Mezi "jmény, která by neměla být zapomenuta" je i Joan Cuadrench (78) z Barcelony, první kněz, který zemřel v Katalánsku v souvislosti s covidem-19.

Španělsko patří k zemím, které byly nynější pandemií postiženy nejvíce. Koronavirus, jenž se začal šířit koncem loňského roku z Číny, se podle španělského ministerstva zdravotnictví potvrdil v zemi dosud u téměř 238.000 lidí. Španělsko je tak podle americké Univerzity Johnse Hopkinse páté na světě v počtu potvrzených případů nákazy i v počtu úmrtí s covidem-19.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Každý jedenáctý člověk trpí hlady. Koronavirus může krizi zhoršit

13.07.2020 19:45 Organizace spojených národů varuje před skokovým zvýšením počtu podvyživených lidí ve světě v…

Slovenská vláda navrhla zvýšení pokuty za nedodržení karantény

13.07.2020 19:12 Aktualizováno Slovenská vláda navrhla zvýšení pokut pro lidi, kteří po návratu z rizikových zemí v souvislosti s…

Státy EU kritizovaly Turecko i Čínu, sankce však nepřijaly

13.07.2020 18:46 Státy Evropské unie dnes vyzvaly Turecko, aby upustilo od vojenských a těžebních aktivit ve…

Zranitelní migranti končí na ulici. Řecko jedná nehumánně, říkají Lékaři…

13.07.2020 17:56 Stále více uprchlíkům v Řecku, kteří trpí zdravotními a psychickými problémy, hrozí vystěhování z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy