Stíhačka ve Francii při cvičení odřízla ves od dodávek elektřiny

Vesnice na jihu Francie zůstala bez dodávek elektrické energie poté, co do drátů vedení za letu v malé výšce narazila stíhačka Rafale. O neobvyklém incidentu, při němž se nikomu nic nestalo, na svých internetových stránkách informuje britská BBC.

Bojový letoun Rafale F2
doporučujeme

Dva letouny vzlétly ve středu z letecké základny v Organge departamentu Vaucluse a nedaleko vesnice La Castellet nacvičovaly lety v malé výšce. Stíhačka "letěla tak nízko, že dělala strašný rámus," popsal starosta obce Benoît Gouin, který vzápětí spatřil i druhé letadlo. Bylo také velmi nízko, a tak si myslel, že trénovalo podlétávání elektrického vedení. Jel zrovna autem a o něco dál si všiml stržených drátů.

"Jedno z letadel do nich narazilo a přetrhlo je. Ihned jsem zavolal tým elektrárenské společnosti," řekl. Spadlé dráty způsobily na zemi menší požár, který se brzy podařilo uhasit. Z bezpečnostních důvodů byla uzavřena i příjezdová silnice do vsi a její obyvatelé zůstali několik hodin bez dodávek proudu.

Mluvčí fancouzského letectva uvedl, že pilot stíhačky, který elektrické dráty přetrhl, se bezpečně vrátil na základnu v Orange. BBC uvádí, že mluvčí incident odsoudil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo plánuje očkovat vakcínou AstraZeneca i seniory

03.03.2021 17:18 Německo by brzy mohlo začít vakcínou AstraZeneca proti nemoci covid-19 očkovat i osoby starší 65…

ONLINE: Přibylo přes 16 tisíc nakažených. Nemocnicím docházejí kapacity

03.03.2021 17:11 Aktualizováno Německu se dnes bude rozhodovat o tom, zda v zemi bude pokračovat karanténa, která zatím platí do 7…

Itálie vpustí do přístavu loď s 363 utečenci

03.03.2021 15:04 Itálie vpustí do svého přístavu loď německé nevládní organizace Sea Watch s 363 utečenci na palubě.…

Německo o dva týdny prodlouží kontroly na hranicích s Českem

03.03.2021 14:56 Aktualizováno Německo prodlouží stálé kontroly na hranicích s Českou republikou a rakouským Tyrolskem do 17.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama