Stovky migrantů musí pryč. Na okraji Paříže začala evakuace nelegálních táborů

Francouzští policisté dnes ráno začali evakuovat uprchlíky z provizorních táborů na severovýchodě Paříže a z departementu Seine-Saint-Denis u metropole. Do nových příbytků má být převezeno 1200 až 1300 lidí, město na operaci vyčlenilo 600 policistů. Agentura AFP hovoří o největší evakuační akci v metropoli za poslední rok. Na místě jsou podle francouzských sdělovacích prostředků policejní prefekt i pařížská starostka Anne Hidalgová.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Lidé, kteří mají za sebou několik měsíců života ve stanech, se mají přemístit do tělocvičen nebo přijímacích center.

Ministr vnitra Christophe Castaner ve středu ohlásil, že hodlá do konce roku uprchlické stanové tábory na severovýchodě Paříže vyklidit.

K místu byly ráno přistaveny autobusy. Televize BFMTV informovala, že v táborech žijí hlavně muži, ale vidět bylo také několik žen s dětmi. Většina z běženců je ze Somálska, Afghánistánu, Eritreje a Čadu.

Pařížský prefekt Didier Lallement dnes ráno prohlásil, že hodlá vydat výnos, kterým zakáže obnovení táborů. "Nemohu trpět takto nebezpečnou situaci, nejenom kvůli těm lidem, ale také kvůli automobilistům. Nemůže to už tak pokračovat," řekl Lallement.

Vyklizení všech nelegálních táborů se dnes nestihne, policisté budou stany postupně odstraňovat a dohlížet na přesun uprchlíků.

Mezi lidmi, kteří stáli ve frontě na autobus, byla i dvaatřicetiletá Awa z Pobřeží Slonoviny, která přebývala ve stanu u Porte de la Chapelle od svého příjezdu do Francie před rokem. Od té doby neměla pevnou střechu nad hlavou. "Prší, je zima. Nevím, kam jedu, ale jedu tam ráda, protože dnes budu pod střechou," řekla novinářům před nástupem do autobusu.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko deportovalo rodinu do Německa. Otec skončil ve vazbě kvůli…

15.11.2019 20:52 Otec sedmičlenné rodiny, kterou ve čtvrtek Turecko deportovalo do Německa kvůli podezření ze…

Slovensko truchlí: Státní smutek za oběti tragédie u Nitry, Čaputová je…

15.11.2019 20:26 Aktualizováno Slovensko dnes státním smutkem uctilo oběti středeční nehody linkového autobusu, který se srazil s…

Německo naletělo školačce? Útok neznámou látku si zřejmě vymyslela

15.11.2019 17:35 Aktualizováno Zděšení vyvolala v německém městě Gelsenkirchen informace, že policie pátrá po muži, který ve…

Polsko má staronovou vládu, premiér Morawiecki bude dočasně i ministrem…

15.11.2019 16:51 Polský prezident Andrzej Duda dnes oficiálně jmenoval novou vládu, kterou opět povede dosavadní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama