Švédsko má nejvyšší nárůst nakažených od začátku epidemie, Finsko si naopak vede dobře

Ve Švédsku přibylo za poslední den 2820 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od začátku epidemie. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odkazem na data švédského úřadu veřejného zdraví. Ten kvůli nepříznivému vývoji nařídil zpřísnění restrikcí pro další tři regiony, v nichž leží i největší města Stockholm a Göteborg.

Švédsko
doporučujeme

Ve Švédsku se nyní rychlost šíření epidemie zvyšuje, stejně jako v řadě dalších evropských zemí. Rekordní denní bilanci země ohlásila i ve středu, kdy bylo nových případů 1980, přičemž dnes zdravotní úřad předchozí statistiku revidoval a ohlásil, že za úterý se nakazilo dokonce 2400 lidí. Počet úmrtí pacientů s covidem-19 se posledních 24 hodin zvýšil o sedm na 5934.

Počet úmrtí vzhledem k velikosti populace je v desetimilionovém Švédsku několikrát vyšší než v sousedních severských zemích, ale je nižší, než v některých větších evropských státech jako Španělsko nebo Británie. Ve srovnatelně lidnaté České republice dosud zemřelo 2675 nakažených.

Zdravotní úřad kvůli stoupajícím číslům nařídil s okamžitou platností zpřísnění pravidel v dalších třech regionech. Kromě regionů Upssala a Skane se budou týkat Stockholmu a regionů Östergötland a Västra Götaland, kde leží město Göteborg. Lidem úřady doporučují, aby se vyhýbali vnitřním veřejným prostorům jako jsou nákupní centra, bazény či tělocvičny a nenavštěvovali ani kulturní akce. Pokud je to možné, mají zůstávat co nejvíce doma a stýkat se pouze se členy rodiny, uvedl server local.se.

Finská vláda naproti tomu oznámila, že zruší nařízení, které omezovalo provozní dobu restaurací. U barů a nočních klubů bude omezení platit dál.

Ve Finsku je nyní epidemická situace stabilní, za poslední den v zemi podle zdravotnického úřadu THL přibylo 188 nakažených. Celkem se virem infikovalo něco přes 15.500 lidí, obětí má země s 5,5 miliony obyvatel 354. POslední pacient s covidem-19 zemřel 26. října.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko po 7. prosinci nečeká překotné rozvolňování. Masivní omezení…

29.11.2020 21:33 Aktualizováno Až v Rakousku 7. prosince skončí současná přísná opatření proti koronaviru, žádné překotné…

Francií otřásl útok na černošského producenta, podezřelí policisté…

29.11.2020 18:18 Pařížská prokuratura dnes podle tiskových agentur oznámila, že hodlá obžalovat čtyři policisty,…

Zdravotníci ve Španělsku vyšli do ulic, protestují proti škrtům

29.11.2020 16:19 Lékaři a zdravotní sestry vyšli dnes ve Španělsku do ulic a při tanci a za zvuku bubnů protestují…

Maďarský komisař přirovnal Sorose k Hitlerovi. Hnusná provokace, ozvala se…

29.11.2020 15:51 Kritické reakce a výzvy k odvolání vyvolal kulturní komisař maďarské vlády Szilárd Demeter, když…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama