Švédsko má přes 3000 obětí koronaviru, nejvíce ve Skandinávii

Počet obětí koronaviru ve Švédsku překročil 3000, za poslední den se zvýšil o 99. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. Skandinávská země, která zvolila v boji s nákazou liberální přístup a nešla cestou karantény, má nejvíce úmrtí pacientů s nemocí covid-19 ze všech severských států. V přepočtu na obyvatele ale má obětí znatelně méně než Španělsko, Itálie či Británie.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Ve Švédsku od začátku epidemie zemřelo 3040 lidí, nakažených laboratorní testy potvrdily 24.623, informuje server The Local. Za poslední den se počet infikovaných zvýšil o 705, což je zhruba stejně jako ve středu, ale výrazně více, než během předcházejících dní, kdy byl počet nových případů zhruba poloviční.

Hlavní švédský epidemiolog Anders Tegnell o víkendu oznámil, že takzvané reprodukční číslo ve Švédsku kleslo pod hodnotou jedna, což znamená, že pandemie bude pozvolna ustupovat.

Švédsko v boji s koronavirem zvolilo rozdílný přístup, než většina evropských zemí, které se rozhodly omezit pohyb občanů pomocí mnoha restrikcí. Švédská vláda apelovala na zdravý rozum a lidem doporučila, že mají dodržovat odstupy a hygienická pravidla. Školy, restaurace i obchody zůstaly otevřené.

Desetimilionové Švédsko má v kontextu severských zemí relativně vyšší počet nakažených i mrtvých, ale v celoevropském srovnání si nevede špatně. Zatímco ve Švédsku zemřelo 3040 lidí, tak v pětimilionovém Dánsku mají mrtvých 506, v sousedním Norsku 216 a ve Finsku 252.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Itálii pokračovaly demonstrace proti koronavirovým opatřením

28.10.2020 09:57 V Římě pokračovaly v úterý večer protesty proti vládním opatřením proti šíření koronaviru, které…

Německo má nový rekord v počtu nakažených. Ten český ale nepřekoná

28.10.2020 09:50 Německo za poslední den hlásí 14.964 nových případů koronavirové infekce, což je podle agentury DPA…

Německá vláda chce zavřít restaurace a omezit shromažďování

28.10.2020 08:35 Německá spolková vláda chce razantně zpřísnit opatření s cílem zastavit šíření koronaviru. Podle…

Agentura nelegálně odsouvá uprchlíky a nechává je na moři, zjistili…

28.10.2020 08:34 Evropská pohraniční a pobřežní stráž, Frontex, se podle investigativních novinářů dopouští v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama