Švédsko v boji s druhou vlnou. Počet nakažených za den je rekordní

Švédsko opět zaznamenalo největší denní nárůst počtu nakažených koronavirem od počátku epidemie. V úterý zachytilo 1980 případů, vyplývá podle agentury Reuters z dnešních statistik švédského úřadu veřejného zdraví. Teprve v úterý úřad uvedl, že 23. října přibylo 1870 nově potvrzených případů, což byl také rekord. Předchozí nejvyšší hodnota pocházela z konce června, kdy během jediného dne přibylo 1698 infikovaných.

Švédsko
doporučujeme

Zároveň ale v úterý úřad dodal, že na jaře byly nárůsty pravděpodobně i vyšší, ale v oficiálních statistikách se to neprojevilo kvůli nízkému počtu prováděných testů.

Do švédských statistik dnes přibylo také devět úmrtí. Dohromady tak ve skandinávské zemi s více než deseti miliony obyvatel zemřelo už 5927 infikovaných osob.

Počet úmrtí vzhledem k velikosti populace je ve Švédsku několikrát větší než v sousedních severských zemích, ale je nižší, než v některých větších evropských státech jako Španělsko nebo Británie. Ve srovnatelně lidnaté České republice dosud zemřelo 2547 nakažených.

Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse se ve Švédsku zatím nakazilo 117.913 osob, což je méně než polovina oproti Česku, které nyní, na rozdíl od jara, zažívá silnou druhou vlnu epidemie.

Na Švédsko se často upíná pozornost kvůli jeho volnějšímu přístupu k opatřením proti šíření nákazy. Minulý týden úřady vzkázaly seniorům, že není třeba, aby se nadále izolovali od ostatních lidí. Vysvětlily to tím, že případů nákazy je méně než na jaře a že izolace má nepříznivý dopad na duševní zdraví starších osob.

Od začátku listopadu se naopak zpřísní podmínky pro provoz švédských nočních klubů, nově v nich bude moci být jen 50 lidí. Na sportovních a podobných akcích se počet diváků bude moci zvýšit z nynějších 50 na tři stovky. Musejí ovšem sedět v bezpečné vzdálenosti jeden od druhého.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu zemřelo na covid dalších 410 pacientů, dosud nejvíce za den

25.11.2020 08:12 Do německých statistik za poslední den přibylo 410 mrtvých s koronavirovou nákazou, což je nejvíce…

Biden nechce hlídanou hranici mezi Británií a Irskem, jednal s Johnsonem

25.11.2020 07:43 Zvolený prezident USA Joe Biden by si nepřál vidět hlídanou hranici mezi Británií a Irskem. Podle…

Průzkum: Čtvrtina Italů věří konspiračním teoriím ohledně původu koronaviru

25.11.2020 07:22 Čtvrtina Italů věří konspiračním teoriím o původu koronaviru, které hovoří například o tom, že…

Evropský islám? Nic nového, uvádí odborník. Varuje před chybným přístupem

25.11.2020 00:01 NÁZOR - Pojem "kontraproduktivní" lze definovat jako něco, co vede k opačným výsledkům, než jsou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama