Televizní výuka pro školy v Polsku je propadák. Raději se na to nedívejte, řekl expert

Za propadák považují kritici z řad odborníků i veřejnosti vysílání pro žáky, které během epidemie koronaviru, kdy jsou zavřené školy, připravila pro žáky veřejnoprávní Polská televize ve spolupráci s ministerstvem školství. Poukazují na věcné chyby i špatné didaktické vedení vzdělávacího pořadu, který začal v pondělí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Školství
doporučujeme

Když dvě učitelky vysvětlovaly prostřednictvím obrazovky žákům, co jsou sudá čísla, tvrdily, že to jsou ta, "která mají pár". To, že jde o čísla dělitelná dvěma, malým divákům neřekly. Jindy si zase učitelka, která na příkladu čapího hnízda probírala kruh, spletla průměr s obvodem.

Na mizernou úroveň bloků věnovaných přírodovědným předmětům upozornil v dopise určeném vedení Polské televize a ministrovi školství Dariuszovi Piontkowskému Karol Dudek-Róžycki, předseda Polského sdružení učitelů přírodních věd a člen katedry chemie krakovské Jagellonské univerzity. "Hodiny jsou plné chyb. Více užitku žákům přinese, když se na ně nebudou dívat," doporučil Dudek-Róžycki podle portálu gazeta.pl.

Przemyslaw Staroń, laureát ocenění Učitel roku 2018, které uděluje ministerstvo školství a týdeník Hlas učitelů, vzdělávací vysílání na TVP ohodnotil podle českého známkování pětkou. Nejvíce mu vadí forma, jakou učitelky probíranou látku dětem vysvětlují. "Má to naprosto zoufalou úroveň," citoval ho internetový portál rádia TOK.FM. Kritizuje hlavně veřejnoprávní televizi, ale diví se i učitelkám, které se pořadu účastní.

Připomněl, že během loňské stávky pedagogů za zvýšení platů se učitelé stali terčem útoků a vtípků ze strany veřejnoprávní televize, kterou ovládají lidé blízcí vládnoucí národně-konzervativní straně Právo a spravedlnost. Ze všeho nejvíc ho ale trápí "školácké" chyby, které učitelky ve vysílání dělají. "Za tak základní chyby má systém pro děti pětky a propadnutí," připomíná.

Česká televize vysílá pořad UčíTelka každé všední dopoledne už třetí týden.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lucembursko chce za devět týdnů otestovat všechny obyvatele

27.05.2020 20:44 Lucembursko dnes začalo s testováním celé své populace na koronavirus. V příštích devíti týdnech…

Kaczynski chce volby polského prezidenta do 28. června

27.05.2020 19:55 Aktualizováno Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je…

Francie oznámila dalších 66 úmrtí lidí s covidem-19

27.05.2020 19:31 Ve Francii za uplynulých 24 hodin zemřelo 66 lidí s covidem-19. S odvoláním na ministerstvo…

Německo brzy zruší varování před cestami do EU, oznámil Maas

27.05.2020 19:15 Německo k 15. červnu zruší varování pro turisty před cestami do 26 zemí Evropské unie včetně Česka.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy