Tragická sobota v tyrolských Alpách: Tři různá neštěstí, smrt jednoho horolezce záhadou

V tyrolských Alpách v sobotu nezávisle na sobě zahynuli tři němečtí horolezci. Prudké zhoršení počasí a nový sníh ztěžovaly zásah záchranářů, informovala agentura APA. První alpinista podlehl svým zraněním způsobených pádem do trhliny, druhý se zřítil ze zasněženého hřebene, příčina smrti třetího Němce se dosud vyšetřuje.

Ilustrační foto
doporučujeme

Pětičlenná skupina německých horolezců si za cíl sobotního výstupu vytkla druhou nejvyšší rakouskou horu Wildspitze v Ötztalských Alpách. Zatímco dva ze členů skupiny se rozhodli pro předčasný návrat, zbylí tři pokračovali na vrchol. Při cestě zpět však na lano navázaná trojice uklouzla na strmém svahu a sjela do ledovcové trhliny.

Padesátiletý muž utržil po desetimetrovém pádu těžká zranění, kterým podlehl po převozu do nemocnice. Přivolaní záchranáři se kvůli množství napadlého sněhu na místo dostali pěšky až po několika hodinách.

V jiné oblasti Tyrolska trvalo horské službě přes čtyři hodiny, než vyprostila tělo 50letého výletníka, který za mlhy nešťastně zakopl a zřítil se 250 metrů ze zasněženého hřebene.

Třetí sobotní obětí se stal 60letý Němec, který při lezení na skále u obce Nassereith spadl do lana a zůstal bez hnutí viset hlavou dolů. Oživování skončilo bez výsledku. Nařízená pitva má zjistit, zda pád nezpůsobily akutní zdravotní problémy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus v Německu: Počet nově nakažených je nejvyšší od května

07.08.2020 10:56 V Německu se za poslední den koronavirem nakazilo 1147 lidí, což je nejvyšší denní nárůst od 7.…

Slovinsko opět zavádí pro Čechy povinnou karanténu, tranzit je možný

07.08.2020 08:48 Slovinsko v noci znovu zařadilo Česko mezi středně rizikové státy z hlediska rizika nákazy…

Německo zavede povinné testy pro navrátilce z rizikových zemí, přibylo…

06.08.2020 22:46 Aktualizováno Německo zavede od soboty povinné testy na koronavirus pro lidi vracející se z rizikových oblastí.…

Ozbrojenec držel ve francouzské bance rukojmí, nakonec se vzdal

06.08.2020 21:48 Ozbrojený muž, který dnes odpoledne zajal šestici rukojmích v jedné z bank v severofrancouzském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama