Tři ministři italské vlády jsou kvůli koronaviru v izolaci

V Itálii potvrdily testy nákazu koronavirem u ministryně vnitra Luciany Lamorgeseové, která se odebrala do karantény. Do izolace museli i dva její kolegové, kteří na pondělním zasedání kabinetu seděli vedle ní - ministr zahraničí Luigi Di Maio a ministr spravedlnosti Alfonso Bonafede.

Luigi di Maio
doporučujeme

Všichni členové vlády se nechali otestovat, napsala agentura ANSA.

Lamorgeseová nemá příznaky nákazy a cítí se dobře. O infekci se dozvěděla na základě rutinního testování, které podstupuje každých deset dní. V té chvíli se účastnila zasedání kabinetu, které bylo přerušeno. Ministři dodržovali mezi sebou bezpečný odstup a měli na obličeji roušky, do preventivní izolace se přesto podle pravidel museli odebrat dva ministři, kteří seděli vedle Lamorgeseové.

Premiér Giuseppe Conte do karantény nemusí, protože s ministryní nepřišel do blízkého styku, uvedl mluvčí vlády. Zatím není jasné, zda bude potřeba nějak změnit plány týkající se jeho účasti na nadcházejícím summitu Evropské unie, který se koná ve čtvrtek a v pátek v Bruselu.

Šedesátimilionová Itálie, kterou pandemie postihla na jaře jako první ze západních zemí, už celkem zaregistrovala přes 1,7 milionu infikovaných a více než 60.000 mrtvých.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovák Kubiš byl jmenován zmocněncem OSN pro Libyi

16.01.2021 09:28 Rada bezpečnosti OSN schválila jmenování slovenského diplomata a bývalého ministra zahraničí Jána…

ONLINE: Reprodukční číslo v Česku klesá. V Rakousku začíná plošné testování

16.01.2021 09:21 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES, s jehož využitím se v Česku řídí opatření proti koronaviru, k…

Německá CDU si dnes vybere nového předsedu strany

16.01.2021 08:13 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové dnes rozhodne o novém…

Registrační systém k očkování měl po spuštění potíže, Pfizer omezí dodávky…

15.01.2021 21:58 Aktualizováno Čína zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledních více než deset…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama