Trojice Slováků chtěla přes Rakousko prodat radioaktivní materiál

Trojice ze Slovenska chtěla přes Rakousko propašovat údajný radioaktivní materiál a prodat jej za tři miliony eur (necelých 77 milionů Kč) neupřesněné armádě. Podezřelé, z nichž dva byli kvůli podobnému činu již v minulosti trestáni, policisté zatkli v rámci přeshraničního vyšetřování ve Vídni, napsala dnes agentura APA. O mezinárodní operaci již v pátek informoval Europol, totožnost zatčených ale neuvedl.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Rakouská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle pátečního prohlášení rakouské policie chtěli tři lidé ze Slovenska prodat kontejner, který údajně obsahoval radioaktivní materiál. Při vyšetřování vedeném Europolem spolupracovaly moldavské a rakouské úřady. Podle rakouského spolkového úřadu pro ochranu ústavy a potírání terorismu (BVT) se fingovaný prodej chystal měsíce.

Podezřelé policisté ponechali v domnění, že jednají se skutečnými zástupci armády. Předání údajně radioaktivního materiálu se mělo podle listu Salzburger Nachrichten (SN) uskutečnit ve Vídni. Dříve než k milionové transakci došlo, zasáhly ale 24. listopadu úřady.

Podezřelý materiál prohlédli znalci hned na místě a později jej přezkoumalo výzkumné středisko, řekl SN mluvčí BVT Harald Noschiel. Podle těchto zjištění a podle zprávy listu Kurier obsah radioaktivní nebyl.

Moldavské generální státní zastupitelství ale podle SN zveřejnilo na svém webu zprávu, že kontejner obsahoval 860 gramů radioaktivního materiálu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin udělil milost izraelské dívce, která pašovala drogy

29.01.2020 20:06 Ruský prezident Vladimir Putin udělil milost izraelské občance, která byla v Rusku odsouzena a…

Řecko se obává migrantů z Turecka. Připravuje se na nápor

29.01.2020 19:20 Řecké ministerstvo obrany vypsalo dnes výběrové řízení na instalaci "plovoucích ochranných systémů"…

Brexit zahýbe europarlamentem. Posílí nacionalisté

29.01.2020 18:37 Páteční odchod Británie z Evropské unie změní rozložení sil v Evropském parlamentu. Nejsilnější…

Kamiony stojí. Slovenští dopravci opět zablokovali hraniční přechody s…

29.01.2020 17:20 Aktualizováno Slovenští dopravci dnes opět blokují hraniční přechod Břeclav-Brodské na dálnici D2 pro nákladní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama