Turisté panikaří kvůli přílivovým vlnám v Benátkách. Hotely tratí miliony eur denně

Benátské hotely kvůli třem vlnám záplav, které město na laguně zasáhly od poloviny listopadu, přicházejí denně až o deset milionů eur (až 254 milionů Kč), možná i o víc. V rozhovoru s listem La Repubblica to odhadl předseda sdružení místních hoteliérů Vittorio Bonacini. Třebaže během vánočních svátků se turistický ruch krátce oživil, výletníci od listopadu zrušily podle něj polovinu rezervací.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Benátky
doporučujeme

První záplavová vlna v Benátkách, která přišla v polovině listopadu, byla nejvyšší za posledních 53 let. Voda při přílivu tehdy dosáhla až 1,87 metru. Další dvě záplavové vlny v druhé polovině prosince vystoupaly do výšky přes 1,5 metru.

Situace se odrazí i na výnosech v prvním čtvrtletí nadcházejícího roku, tvrdí Bonacini. Turisté podle něj Benátky stále považují na nejistou destinaci. Některé benátské hotely dokonce 4. ledna poprvé za svou existenci zavřou a otevřou až před karnevalem, který začíná 8. února.

zdroj: YouTube

Paniku mezi turisty vyvolala podle místních drobných podnikatelů neúplná informace médií. Zmíněných 1,87 metru znamená zvýšení ve vztahu k hladině moře, a nikoli v ulicích města. Bonacini vysvětluje, že od údaje je třeba odečíst něco přes metr. "Když se řekne 130 (centimetrů), znamená to, že v závislosti na části města hrozí 15 až 20 centimetrů (v ulicích)," vysvětluje.

Hoteliéři zákazníky lákají velkými slevami, ale i zcela nezvyklou atmosférou města na laguně: "Vzhledem k tomu, že turistů ubylo, stojí za to nyní do Benátek přijet a užít si nezaplněného náměstí svatého Marka."

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

75 let od osvobození Osvětimi. Začala pieta, ke zdi smrti se kladou květiny

27.01.2020 11:07 Položením květin u takzvané zdi smrti, kde byli popravováni vězni nacistického tábora v Osvětimi,…

Salvini pohořel. Kandidátka populistické strany propadla ve volbách

27.01.2020 07:32 V ostře sledovaných regionálních volbách, které se v neděli uskutečnily v regionu Emilia Romagna na…

Greta dál budí vášně. Fandila jí manželka amerického ministra, pak se cosi…

26.01.2020 23:07 Aktualizováno Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za…

Vracení uprchlíků? Dohoda EU s Tureckem totálně selhala

26.01.2020 21:38 Řecko vrátilo do Turecka na základě dohody Ankary s EU z roku 2016 loni pouze 189 migrantů, kteří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama