U Kanárských ostrovů zachráněno 50 migrantů z Afriky

Španělská pobřežní stráž zachránila poblíž ostrova Gran Canaria 50 afrických migrantů, kteří se pokoušeli na dřevěné lodi dostat přes Atlantik do Evropy. Informovala o tom dnes agentura DPA. Počet uprchlíků, kteří volí tuto nebezpečnou migrační trasu, se v posledních měsících výrazně zvýšil.

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Afričtí migranti byli převezeni do přístavu Arguineguín a budou muset kvůli opatřením v souvislosti s koronavirovou pandemií strávit dva týdny v karanténě. V pátek pobřežní stráž zachraňovala jinou skupinu 38 migrantů u ostrova Fuerteventura.

Kanárské ostrovy leží v Atlantiku asi 100 kilometrů od severozápadního pobřeží Afriky a dostat se na ně ve vratkých lodích je mnohem obtížnější, než přeplout Středozemní moře do Španělska či do Itálie. Migranti ovšem nemusejí absolvovat nebezpečný přechod Sahary.

Ačkoli epidemie covid-19 v posledních týdnech poněkud snížila počty migrantů, kteří se přes moře pokoušejí dostat do Evropy, dorazilo už do zemí EU letos více běženců než ve stejném období loni. Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) letos do konce dubna připlulo téměř 17.000 migrantů, zatímco loni to bylo zhruba 14.000.

Z toho do Španělska doplulo zhruba 5000 lidí, což je o něco méně než loni. Cesta přes Kanárské ostrovy se ale nyní stává čím dál populárnější. Zatímco letos do 15. dubna se tam dostalo z Afriky 1781 migrantů, loni to bylo jen 181.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko zasáhlo zemětřesení. Poničilo kostel, cítit bylo i v Česku

20.01.2021 22:02 Aktualizováno Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v dnešních ranních hodinách centrální části Rakouska. Škody…

Neštěstí v Madridu. Výbuch plynu zničil část domu, neštěstí má čtyři oběti

20.01.2021 20:37 Aktualizováno V centru Madridu dnes odpoledne zazněla silná exploze, zničeno je několik pater jednoho domu.…

Česko je mezi zeměmi, které žádají po EU co nejrychlejší schválení vakcín

20.01.2021 19:55 Premiér Andrej Babiš (ANO) a lídři Rakouska, Dánska a Řecka chtějí ve čtvrtek na videosummitu…

Koronavirem se v ČR nakazilo přes 900 tisíc lidí. Reprodukční číslo opět…

20.01.2021 19:50 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES dnes po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama