U Španělska byla zadržena "narkoponorka", převážela dvě tuny kokainu

Španělská policie zadržela v neděli u pobřeží Atlantiku v Galicii na severozápadě země ponorku, která převážela nejspíš více než dvě tuny kokainu. Informoval o tom server BBC. Podle španělských médií pašerácké plavidlo pochází asi z Kolumbie a pravděpodobně najelo na mělčinu. Zatčeni byli dva lidé. Policisté nyní zkoumají, jak ponorku uvázlou v hloubce vytáhnout.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Moře, ilustrační foto
doporučujeme

"Dnes brzy ráno se díky mezinárodní operaci podařilo poblíž pláže Hio v provincii Pontevedra lokalizovat malou, asi dvacet metrů dlouhou ponorku," citovala agentura Reuters nejmenovaného představitele policie. Podle agentury EFE mělo plavidlo na palubě tři tuny kokainu, úřady to však dosud oficiálně nepotvrdily.

Policisté zatkli dvě osoby, podle BBC ekvádorské občany. Třetímu se podařilo uprchnout.

Jak uvedla agentura AP s odvoláním na nejmenovaného oficiálního činitele, policejnímu potápěči se podařilo dostat do ponorky a vyzvednout z ní jeden balíček kokainu. Kolik přesně drogy ale v plavidlu je, není zatím jasné. Stejně tak není jasné, zda ponorku poslali ke dnu úmyslně členové posádky, nebo mělo plavidlo nějaké technické problémy. Ponorka se nyní nachází v hloubce asi šest metrů a kvůli špatnému počasí ji zatím policie nedokázala vytáhnout ven.

Ponorky se k přepravě narkotik z Jižní Ameriky používají poměrně často, protože je lze díky jejich nenápadnosti jen obtížně odhalit. Není ale obvyklé, že by se taková plavidla dostala až k evropským břehům. Většinou slouží k pašování drog do Spojených států.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Greta dál budí vášně. Fandila jí manželka amerického ministra, pak se cosi…

26.01.2020 23:07 Aktualizováno Manželka amerického ministra financí Stevena Mnuchina, herečka Louise Lintonová, se postavila za…

Vracení uprchlíků? Dohoda EU s Tureckem totálně selhala

26.01.2020 21:38 Řecko vrátilo do Turecka na základě dohody Ankary s EU z roku 2016 loni pouze 189 migrantů, kteří…

Brexit za dveřmi. Co všechno se změní, jakmile Británie 31. ledna vystoupí…

26.01.2020 20:52 Aktualizováno Otázky a odpovědi k takzvanému přechodnému období po vystoupení Británie z EU a k možnému tvrdému…

Europarlament pohostí zástupce západního Balkánu. Rozšíří se EU?

26.01.2020 20:20 Nedávno zvolený předseda Evropského parlamentu, David Sassoli, přivítá na půdě evropských institucí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama