Umělé oplodnění pro lesby? Konzervativci se bouří, do ulic Paříže jich vyšly desítky tisíc

Do pochodu pařížskými ulicemi proti návrhu zákona o dostupnosti umělého oplození pro všechny ženy dnes přišlo 74.500 lidí. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na výpočet specializované agentury.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Homosexuálové
doporučujeme

Pochod organizovalo 21 sdružení, včetně hnutí konzervativních katolíků, které před sedmi lety pořádalo obří demonstraci 600.000 lidí proti povolení homosexuálních sňatků. Ty však zákonodárci přesto povolili.

Předlohu, umožňující asistovanou reprodukci všem ženám, projednává parlament. Odpůrci návrhu odmítají, aby svobodné ženy či lesbičky mohly založit "rodinu bez otce", poznamenala AFP.

"Tato demonstrace je výstrahou vládě," prohlásila Ludovine de La Rochèreová, stojící v čele pořadatelů demonstrace. "Skoro dva roky se snažíme o dialog, ale marně. Nezbývá nám nic než ulice, abychom byli slyšet," prohlásila.

zdroj: YouTube

Velká většina Francouzů a Francouzek podle nejnovějšího průzkumu agentury Ifop podporuje otevření asistované reprodukce svobodným ženám (68 procent dotázaných) a lesbám (65 procent), což je podle sociologů "rekordní úroveň". A na rozdíl od kampaně proti homosexuálním sňatkům se do dnešního pochodu nezapojil žádný přední politik.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katalánsko zasáhla nová vlna protestů, ve středu bylo zraněno 100 lidí

17.10.2019 17:07 Aktualizováno Na 25.000 lidí se podle policie sešlo na dnešní demonstraci v Barceloně, kterou zorganizovali…

Erdogan pustí do EU miliony uprchlíků? Orbán pohrozil tvrdou reakcí

17.10.2019 16:32 Aktualizováno Maďarsko by bylo nuceno použít na svých jižních hranicích se Srbskem sílu, aby ochránilo Evropskou…

Protiturecké protesty se šíří, policie musela zakročit u konzulátu

17.10.2019 15:34 Řecká policie dnes zadržela 12 lidí, kteří protestovali proti turecké invazi do Sýrie u konzulátu…

Lékaře děsí záhadný případ. Dívka nemá žít, nikdo neví, proč není po smrti

17.10.2019 15:27 Britští lékaři byli zmateni případem dvaadvacetileté studentky práv Sam. Ta zůstala po autonehodě v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama