Úmrtí Karla Gotta: Na Slovensku čekali frontu na kondolenci

Slováci projevili velký zájem o vyjádření soustrasti nad úmrtím Karla Gotta. Mnozí čekali v prostorách českého velvyslanectví v Bratislavě ve frontě na zápis do kondolenční knihy, ke které musela ambasáda přidat další svazek. Gott zemřel minulý týden ve věku 80 let.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Karel Gott zemřel
doporučujeme

"Kondolenční kniha na velvyslanectví byla vystavena dva dny, v pátek a dnes. Oba dva dny byl o zápis velký zájem. Po oba dva dny jsme museli prodlužovat dobu pro zápisy," řekl dnes novinářům zástupce velvyslance Pavel Sladký.

Kromě veřejnosti přišlo na ambasádu kondolovat i několik slovenských politiků. Nechyběli mezi nimi například předseda slovenského parlamentu Andrej Danko i někteří ministři včetně šéfa slovenské diplomacie Miroslava Lajčáka.

Lidé přinášeli květiny, upomínkové předměty, Gottovy fotografie a u budovy velvyslanectví zapalovali svíčky. "Netroufnu si odhadnout počty zápisů v kondolenční knize. Museli jsme vyměnit svazek kondolenční knihy, aby se zapsali všichni, kteří měli zájem," řekl Sladký. Dodal, že kondolenční kniha bude zaslána rodině zesnulého.

Gott během své dlouhé pěvecké kariéry často vystupoval i na Slovensku. V roce 1966 vyhrál ve slovenské metropoli první ročník festivalu populárních písní Bratislavská lyra s písní Mám rozprávkový dom, kterou zpíval slovensky.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aféra Gorila opět straší Slovensko, unikla skandální nahrávka o korupci

14.10.2019 12:19 Bývalý slovenský generální prokurátor Dobroslav Trnka se spolu s dalšími dvěma osobami pokusil…

Polská vládnoucí strana PiS převálcovala konkurenci, v sejmu budou i…

14.10.2019 12:00 Aktualizováno Po sečtení asi 91 procent hlasů odevzdaných v nedělních parlamentních volbách v Polsku má vládnoucí…

Španělský soud přísně potrestal katalánské politiky. Barbarství, soptí…

14.10.2019 11:54 Aktualizováno Španělský nejvyšší soud dnes vynesl vysoké tresty vězení pro katalánské politiky za neústavní…

Razie po teroru v Paříži: Policie zatkla pět lidí včetně kontroverzního…

14.10.2019 10:47 Policie dnes u Paříže zadržela pět lidí z okolí pachatele útoku nožem na policejní prefektuře ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama