Úplatky pro Romy. Na Slovensku byla odhalena volební korupce

Tři týdny před parlamentními volbami na Slovensku tamní policie ohlásila první odhalený případ volební korupce. Osobu podezřelou, že nabízela zajištění hlasů voličů výměnou za finanční odměnu, vyšetřovatel zadržel přímo při převzetí úplatku 1000 eur (zhruba 25.000 korun). Podle opozičního protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) pachatel sliboval hlasy jednomu z jeho kandidátů.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Slovenská policie uvedla, že v případu šlo o zajištění hlasů romských voličů. Zadrženému muži v případě prokázání viny hrozí roční vězení.

Podle OLaNO obviněný z města Rimavská Sobota vyhledal kandidáta hnutí a řekl, že mu dokáže zajistit hlasy voličů ve volbách. "Řekl mi, že to samozřejmě nebude zadarmo. Protože mi bylo zřejmé, že nejde o legální získávaní hlasů, kontaktoval jsem policii," řekl Branislav Veselko, který se uchází o přízeň voličů ze 131. místa kandidátní listiny OLaNO.

Podezření z kupování hlasů voličů, zejména početné romské menšiny, provázela již v minulosti různé volby na Slovensku. Volební korupce je ve slovenském trestním zákonu od roku 2011. V předchozích volbách do sněmovny v roce 2016 zase v rámci potírání případů kupování hlasů poprvé museli voliči pod hrozbou pokuty odevzdat nepoužité hlasovací archy ve volební místnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Starostové zakázali lidem ve Francii onemocnět

19.02.2020 15:42 Symbolické nařízení, které s ironickou nadsázkou zakazuje lidem chodit k lékaři, přijala skupina…

Airbus zrecykluje první obří A380. Udělá z něj visačky

19.02.2020 15:34 První obří letoun Airbus A380, který byl nasazen do provozu v roce 2007, čeká recyklace. Bude…

Bizarní obstrukce trvá. Slovenský parlament je paralyzován

19.02.2020 13:28 Aktualizováno Slovenská sněmovna ani dnes nezahájila rozpravu k sociálnímu balíčku a k istanbulské úmluvě o…

Nelegální migranti se valí přes ČR do Německa. Pochází hlavně z těchto tří…

19.02.2020 12:49 Migranti, kteří nelegálně překračují hranice z Česka do Německa, nejčastěji pocházejí z Turecka,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama