Uprchlíci se vzbouřili na ostrově Samos. Založili požár, policie evakuovala školu

V přeplněném táboře s migranty na řeckém ostrově Samos vypukly dnes výtržnosti, při nichž někdo založil požár a migranti házeli na policisty různé předměty i kameny. Policie použila slzný plyn. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na místní média. Kvůli nepokojům policie preventivně evakuovala nedalekou školu.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Výtržnosti vypukly v táboře Vathy, v němž žije na 7500 běženců, ač jeho kapacita je asi 650 lidí. Na přeplněnost táborů s migranty na řeckých ostrovech v Egejském moři a špatné životní podmínky v nich dlouhodobě upozorňují nevládní organizace i OSN.

Ve středu podmínky v nich kritizovala i mezinárodní lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW). Podle ní je mimo jiné ohroženo psychické i fyzické zdraví stovek dětí na ostrově Lesbos, které se do Řecka dostaly bez doprovodu rodičů.

Řecká vláda letos na podzim začala s většími přesuny běženců z ostrovů na pevninu a přeplněné tábory právě jako je Vathy na Samosu či Moria na Lesbu se chystá uzavřít. Místo toho tam chce vybudovat uzavřená migrační střediska z kontejnerových domů, která by měla přinést větší přehled o žadatelích o azyl a zabránit běžencům v nekontrolovaném pohybu, dokud nebude vyřízena jejich žádost o azyl.

Potyčky mezi migranty a požár vypukly v táboře Vathy také mimo jiné v polovině října, kdy si vyžádaly desítku zraněných. Koncem září skončily tragédii nepokoje v táboře Moria na ostrově Lesbos, kde při požáru zemřela jedna žena.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Senioři mají strach z koronaviru. V domovech důchodců ve Francii se hraje…

30.03.2020 15:37 "Řekli byste, že to je ruská ruleta a že každý čeká, až to na něho padne," prohlašuje Eugène, jež…

Opatření proti COVID-19 způsobila na Slovensku potíže, před obchody se…

30.03.2020 15:33 Zpřísnění podmínek provozu maloobchodních prodejen na Slovensku kvůli pandemii způsobené…

Německo hlásí 4751 nových případů koronaviru, obětí je celkem 455

30.03.2020 14:58 Aktualizováno V Německu za neděli vzrostl počet nakažených koronavirem o 4751 na 57.298 případů a zemřelo 66 lidí…

Thajský král dostal výjimku z karanténních opatření. Užívá si v bavorském…

30.03.2020 14:37 Zatímco Němci se kvůli nákaze koronaviru musí vyrovnat s rozsáhlými omezeními a mnohé hotely v zemi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama